Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

2,2 dti spadek mocy pompa? wtryski?

axen
 Share

Recommended Posts

zatankowałem na stacji paliw kiepskiej ropy. od tamtej pory samochód stracił trochę mocy, mam problemy z odpalaniem, jakby paliwo się cofało (jak tył auta stoi wyżej niż przód, pali na strzała, jak stoi na równym - zemsta, trzeba długo kręcić rozrusznikiem) jak już odpali, to puści chmurę siwego dymu. samochód zaczął brać spore ilości oleju czego nigdy nie było. mechanik stwierdził, że to pompa, ja podejrzewam wtryski. wymieniałem filtr paliwa i w zbiorniczku była ropa koloru czarnego. jeden człowiek zasugerował mi, że mogły puścić uszczelniacze wtrysków i olej cofa się do baku. błędów brak. jedynie w komputerze jakieś wartości od ciśnienia wahały się od 4-6 gdzie wg mechanika powinny być stałe.

jakieś porady? sugestie?

Edited by axen

Co do odpalania zapowietrza się i masz już odpowiedź gdzie. Jak filtr paliwa jest czarny i ropa też, to nie trzymają uszczelniacze trawersów(standard w tych silnikach) przez co nimi dostaje się olej do układu paliwowego jak i przez nie się też zapowietrza i kopci po odpaleniu bo przez nieszczelnie uszczelniacze olej dostaje się do wtrysków. Radzę uszczelnić układ jak paliwowy jak najszybciej bo zapowietrzony układ daje ostro w kość pompie :)

Dnia 20.02.2018 o 21:04, axen napisał:

zatankowałem na stacji paliw kiepskiej ropy. od tamtej pory samochód stracił trochę mocy,

Jeździsz dalej na tym paliwie, czy już wlałeś czegoś lepszego ?

Dnia 20.02.2018 o 21:04, axen napisał:

samochód zaczął brać spore ilości oleju czego nigdy nie było. mechanik stwierdził, że to pompa

Spore ilości oleju to ile ? 1L/10 tyś km, 1L/1 tyś km ?? Jak olej nigdzie nie wycieka, to może już turbo siadać i daje olejem co może też tłumaczyć spadek mocy. Zobaczy czy daje na niebiesko jak dasz mu buta i przeciągniesz go na wysokie obroty. Ewentualnie zdejmij waż od trybu i zobaczy czy jest tam sporo oleju.

Pompa nie ma nic do spalania oleju :) 

• 2 weeks later...

Przyznam szczerze zapomniałem się o tym temacie :) Ale tak. ciężkiemu paleniu winne były uszczelniacze wtryskiwaczy. Koszt samych uszczelniaczy 135 zł za 3 "elementy" na każdy wtryskiwacz. Koszt samej wymiany 480 zł i roboty przy tym dużo. Do tego dochodzą dwie uszczelki pod kolektor i uszczelka pod pokrywę zaworów. operacja nie należy do najtańszych ale co zrobić jak czasami nie szło odpalić auta. po wymianie uszczelniaczy samochód pali bez problemu. 

Jedyne co mi się nie podoba, nie wiem, może jestem przewrazliwiony, ale silnik pracuje jak klekot, niedawno widziałem vectrę z tym samym silnikiem i pracowała znacznie ciszej. Gdzieś wyczytałem że winne są temu klapy ale już nie pamiętam. Ktoś przybliży temat? Fakt nie mam katalizatora i mam podwójny ori oplowski wydech

Edited by axen

Niezbyt mocno dokrecony wałek lub łańcuch za mocno siedzi.

Zmień olej na świeży i filtr polecam Motul.

Jak chodził przed wymianą?klapy tu nie mają nic do klepania silnika one pracują jak jedziesz jak stoisz to są otwarte.