Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kod błędu P1109-05

xtomex95
 Share

Recommended Posts

Witam. Błąd wyskakuje tylko przy odpalaniu, po chwili błąd znika i nie ma żadnego problemu. Listwa przy kolektorze chodzi płynnie (tak mi sie wydaje). Jakieś pomysły? Zbliżający się konieć kolektora czy nastawnika?

5 minut temu, xtomex95 napisał:

Witam. Błąd wyskakuje tylko przy odpalaniu, po chwili błąd znika i nie ma żadnego problemu. Listwa przy kolektorze chodzi płynnie (tak mi sie wydaje). Jakieś pomysły? Zbliżający się konieć kolektora czy nastawnika?

Tu może coś:

właśnie już widziałem ten post. Tylko że tam błąd wyskakuje podczas jazdy, u mnie tylko i wyłącznie przy starcie silniki i po max 15s znika sam. Dodam że auto ma przejechane 170tyś nie było nic robione z silnikiem i jest bez dpf fabrycznie. Auto mam od ponad roku u siebie i kiedys pojawiał sie własnie błąd przy dynamicznym przyspieszaniu w momencie osiągniecia 4tys obrotów (przczyszczenie któregoś czujnika pomogło). Tylko wtedy nie miałem op-coma i nie miałem jak sprawdzić nawet co za błąd, tylko w necie gdzies doszukałem sie że taki czujnik może powodować błąd. I teraz zastanawiam sie co może być przyczyną, ponieważ silnik pracuje poprawnie. Tylko tylko ten błąd wyskakujący przy starcie silniki i to zwykle gdy samochód stoi ponad 2 dni.