Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ryglowanie drzwi VC 2002 Sedan. Czy to możliwe?

TopGun98
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam pytanko odnośnie ryglowania drzwi w mojej Vectrze. Przepatrzyłem forum i znalazłem kilka porad odnośnie ryglowania drzwi, no ale żadna nie zadziałała. W takim razie pytam - rok produkcji 2002 może swiadczyć o braku takiej funkcji? Dosuwanie, odsuwanie szyb z pilota itp wszystko śmiga aż miło. No ale podczas próby włączenia tego ryglowania drzwi, nic się nie dzieje. Jakieś wskazówki?

Wszystko z tego co mówił sprzedający jest cacy, takowej funkcji jeszcze właśnie nie mogę rozszyfrowac a chyba próbowałem już wszystkiego...

Ja mam 2002 vc i mam domykanie szyb z pilota , otwieranie szyb z pilota , odryglowywanie pierw drzwi kierowcy za drugim nacisnieciu przycisku na pilocie odryglowywuje wszysykie drzwi. Oczywiscie musisz to zaprogramowac :)

@Heniek

Takie opcje na pilocie również mam i działają wyśmienicie. :) Aczkolwiek chodzi mi o samoczynne zamykanie się drzwi po ruszeniu samochodem i osiągnięciu bodajże 15km/h. Pozdrawiam.

Pisane z telefonu.

2 minuty temu, TopGun98 napisał:

@Heniek

Takie opcje na pilocie również mam i działają wyśmienicie. :) Aczkolwiek chodzi mi o samoczynne zamykanie się drzwi po ruszeniu samochodem i osiągnięciu bodajże 15km/h. Pozdrawiam.

Na YT masz filmik jak się programuje pilot i drzwi, że zamykają się przy pewnej prędkości

Niektóre samochody po prostu nie miały możliwości programowania opcji zamykania drzwi po ruszeniu albo przełączenia opcji otwierania drzwi z pilota wszystkich lub tylko kierowca

2 minuty temu, stachu22 napisał:

Niektóre samochody po prostu nie miały możliwości programowania opcji zamykania drzwi po ruszeniu albo przełączenia opcji otwierania drzwi z pilota wszystkich lub tylko kierowca

Ja mam też z 2002 jak @Heniek i u mnie działa. To późniejsze wersje mogły nie mieć ? :mysli:

2 minuty temu, stachu22 napisał:

Nie wiem czy jest to zależne od rocznika czy od typu modułów drzwiowych, ja mam dwie MY 05 i działa

Może i racja. Nie mam fabrycznego alarmu, a mam ryglowanie drzwi po drugim kliknięciu na pilocie.

4 godziny temu, TopGun98 napisał:

@Heniek

Pisane z telefonu.

W nie wszystkich ta opcja jest do zaprogramowania . ja osobiscie tego nie mam nie da sie u mnie tego zaprogramowac z kluczyka natomiast da sie przez opcoma uaktywnic taka finkcje lub csm jesli ktos chce wydac ponad 200pln na plytke ktora mu dolozy bajerow :)

• 2 years later...

Witam.

Post trochę stary, ale żeby nie zakładać nowego spytam tutaj.

Pytanie też na temat ryglowania drzwi, ale na zewnątrz auta.

A konkretnie: Gaszę silnik, wychodzę z auta, gaśnie lampka wnętrza i tyle, auto zostaje otwarte.

Ale kiedy wychodzę z auta, zamykam centralnym, następnie otwieram z kluczyka, to po odejściu z kluczykiem w dłoni od auta na około 10-15 metrów wszystkie drzwi się ponownie same ryglują. Dodam że zamknięcie w tym przypadku nie jest sygnalizowanie kierunkowskazami.

VC miały taką funkcję ?

Jeśli otworzysz auto z pilota, a nie otworzysz między czasie drzwi, samochód znowu sam się zamknie, To normalne. W hb jak otworzysz z pilota, a otworzysz tylko tylną klapę, to drzwi też się zamkną. Bez kierunków

Zastanawiam się dla kogo taka funkcja, bo po co otwierać auto centralnym, nie otwierając drzwi :mysli:

Gdyby się zawsze zamykało po odejściu z kluczykiem to by było prawie jak hands free ;)

Może po to, żeby otworzyć sam bagażnik, albo niechcący w kieszeni włączyłbyś otwieranie.