Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

bagnet skrzyni biegów af33 oraz wymiana oleju


billi.sbk
 Share

Recommended Posts

Czy ktos byłby wstanie pomóc zlokalizować bagnet w skrzyni af33, a najlepiej wkleić jakieś zdjęcie. Na temat 6 biegowej  automatycznej skrzyni af40 jest wiele informacji na forach, wiele filmików na yt jak wymienić olej, natomiast nic konkretnego o skrzyni af33, jedyne co udało mi się znaleźć na temat bagnetu to informacja że bagnet jest i tyle, natomiast ja nie mogę go zlokalizować. Może ktoś z was posiada jakiś poradnik jak wymienić olej w tej skrzyni oraz prosiłbym o pomoc w zlokalizowaniu bagnetu.

Link to comment
Share on other sites

Zielony plastikowy, przykręcony na śrubę, dostęp dość upierdliwy, nasadka z długą przedłużką

1420626189252_bulletin

Co do wymiany oleju, w układzie skrzyń AF23/33 jest ok 7l oleju, przy wymianie schodzi nie całe 4. Od spodu skrzyni jest śruba spustowa klucz 23 albo 24,

tu jest pokazane

Sprawdzić sobie stan przed wymianą, na bagnecie jest podziałka HOT/COLD czyli na zimnym lub na ciepłym oleju.Jeżeli poziom jest ok, zlać stary olej do bańki, tak aby szło zmierzyć ile wyleciało i dokładnie tyle samo wlewasz świeżego przez otwór bagnetu.

Edited by Pangenitor
Link to comment
Share on other sites

dzieki wielkie za zdjęcie, teraz już widzę ten bagnet 😊. Jesli chodzi o film na yt to oglądałem wczesniej filmiki właśnie z saaba, z volvo bo tez ma ta skrzynie, citroen i toyota chyba też, nie pamiętam teraz dokładnie, ale te bagnety różnią się troche w tych skrzyniach, bo saab np ma długi otwór w którym jest bagnet, jest łatwiej dostępny i widoczny, volvo np ma w podobnym miejscu, żółty bagnet i nie jest przykręcany na śróbkę jak w oplu. Co do wymiany oleju, na filmiku jest pokazane i również ty to pisałeś żeby świeży olej zalewać przez otwór na bagnet, a w tej skrzyni od opla nie ma czasem specjalnego wlewu na górze skrzyni takiego samego jak w skrzyni af40?

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj w automatach jak się leje świeży olej to właśnie przez bagnet, ale jeśli tutaj producent przewidział specjalny otwór na wlew oleju to może ma w tym jakiś cel i jednak lepiej zrobić tak jak zaleca producent. Na pewno szybciej i wygodniej wlać olej przez bagnet i być może dlatego twój mechanik tak ci powiedział. Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat jak lepiej zalewać olej w tej skrzyni.

w książce sam naprawiam vectra c, pisali cos na temat śruby której nie wolno wykręcać ponieważ skończy się to wyciąganiem i remontem skrzyni bądź kupnem nowej skrzyni, ktoś wie o co dokładnie chodzi? Nie mam teraz dostępu do książki żeby to zacytować.

Edited by billi.sbk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

na górze są dwie śruby. Jedna to wlew. Druga pięciokątna i to tej nie wolno ruszać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Trochę odgrzewając kotleta, co może być przyczyną, że po wymianie oleju w skrzyni, skrzynia nie zapina biegu? D/R i nic, koła stoją w miejscu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP