Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra B 2.0 dtl jak wzmocnić silnik

Mateomat
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie mam pytanie być może ktoś będzie wiedział jak poprawić osiągi oraz wzmocnić silnik do 2.0 dtl 82 km.  Opowiem wam od początku w vectrze padła turbina zatarta była więc chciałem ja wymienić ale zastanawiałem się i wpadłem niewiem czy na dobry pomysł ale wymieniłem turbo nie od 82 konnego tylko od 101 konnego dti wiadomo wymieniłem tez olej wraz z filtrem ale również egr czyścilem kolektor ssący dodałem interculer Ora wymieniłem świece na nowe wtryski po regeneracji,  czyścilem tez zaworki podciśnienia jak i te przewody celem sprawdzenia nieszczelności.  Obieg jest szczelny róra ciśnieniowa od turbo jest twarda jak gazu jest go jednak jak to zawsze coś jest nie tak mianowicie po wyżej 3000 obrotów nie zbiera się tylko pomału przyspiesza a turbo zaczyna kręcić i słychać go od jakieś 1700 obrotów a od 2500 obrotów jest piękny dźwięk idzie fajnie oczywiście na postoju a od 4000 obrotów zacznie delikatnie puścić dym. Moje pytanie brzmi co jest grane z tym oraz co można jeszcze zrobić żeby poprawić jego moc.