Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mrugający ksenon

__Buuu__
 Share

Recommended Posts

Witajcie 
Mam problem z prawą lampą AFL
Mianowicie czasami lubi zacząć mrugać podczas jazdy
Najczęściej zdarza się to przy skręcie na lekko nierównej drodze bądź przy mocniejszym hamowaniu nawet z niedużej prędkości albo po prostu po wpadnięciu w jakąś dziurę
Gdy stwierdzi że już się wystarczająco namrugała zaczyna świecić normalnie niekiedy tylko wywalając komunikat na ekranie
Lewej lampie zdarzyło się to może ze dwa razy
Gdy na odpalonym silniku zgaszę i szybko zapalę światła przez chwilę mrugają oby dwa

Macie jakieś pomysły od czego zacząć szukać przyczyny?

Podmien zarniki z lewego do prawego i w druga strone. Zobacz czy problem zniknal. Jezeli nie to moze juz sie przepalaja. A ja nie to wina przetwornic.

Da się jakoś sprawdzić samą przetwornice trzymając ją w rękach?
Problem tych podmian jest taki że nie mam gdzie tego zrobić samemu więc wszystko będę musiał robić u mechanika który wiecznie nie ma czasu ;)
I za każdym razem płacić za ściąganie zderzaka :bad:

3 minuty temu, __Buuu__ napisał:

Da się jakoś sprawdzić samą przetwornice trzymając ją w rękach?

Da sie sprawdzic sama przetwornice.Elektronik z pewnoscia sobie da rade.

Dnia 22.02.2018 o 18:01, majewst napisał:

Miałem to samo , padnięty żarnik, wymiana na nowe rozwiązała problem - niestety koszt niemały

Żarniki w sensie że "żarówka"?
Kiedyś rozmawiając o tym z mechanikiem mówił że ktoś chciał aby w mercedesie zamontować mu chińczyka- 180 zł za dwa
I przez rok nie zgłaszał żadnych problemów a później sprzedał samochód więc nie wiadomo co dalej
Jest sen iść tą drogą?

Edited by __Buuu__

26 minut temu, __Buuu__ napisał:

Żarniki w sensie że "żarówka"?
Kiedyś rozmawiając o tym z mechanikiem mówił że ktoś chciał aby w mercedesie zamontować mu chińczyka- 180 zł za dwa
I przez rok nie zgłaszał żadnych problemów a później sprzedał samochód więc nie wiadomo co dalej
Jest sen iść tą drogą?

Jest sens. Zarniki to nie jest kosmiczna technologia i ceny tez juz spadly. Jest juz bardzo wiele dobrych zamiennikow Osrama czy Philipsa. A i  to ze tani zarnik spali przetwornice to se mozna miedzy bajki wlozyc. Grubo ponad trzy lata jezdzilem na chinczykach i jak sie jeden zuzyl to zamontowalem takie jak w linku i juz ze dwa lata mi swieca bez problemu. Wiec ja polecam takie  http://allegro.pl/zarowka-zarnik-xenon-vision-d1s-4300k-gwarancja-i6882662954.html?fromVariant=6882684619 Oczywiscie mozna wybrac jeszcze barwe 5000K jak ktos chce bardzien biale swiatlo.