Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Reflektor Valeo - BiXenon Skrętny - przepalona przetwornica

Krzysztofb
 Share

Recommended Posts

Witam, czy posiada może ktoś schemat podłączeń wewnątrz reflektora od kostki przychodzącej ?

Mam dziwny przypadek, zgasł mi żarnik - obstawiłem że po 5 latach od ostatniej wymiany ma prawo. Założyłem nowy żarnik ale brak efektu. Kolejnym krokiem wyciągnełem przetwornicę i tu zaskoczenie bo miała zabrudzone i nadpalone 2 styki. Nie wiem jak tam mogło wejść zabrudzenie ponieważ jest uszczelka. Przeczyszczenie styków już nie pomogło. Podmieniłem z drugiego reflektora i założyłem razem z nowym żarnikiem. I kolejny problem, efekt ten sam a po wyciągnięciu przetwornicy były nadtopione już lekko styki. Nie wiem co może uszkadzać już drugą przetwornice w samym reflektorze.

Żarnik bym chyba nie obstawiał bo wymieniłem komplet i tylko z prawym reflektorem był problem. Żarnik z firmy OSRAM i kupowany w sklepie gdzie już kupowałem wcześniej.

Miałem ten sam problem u siebie. Skończyło się na wymianie całej przetwornicy, wraz kością podłączeniową. Co do schematu podpięcia, to prawdę mówiąc robiłem to na logikę (to co wy lutowałem, to od razu połączałem do nowej kości). 

nadpalone styki wynikają z wody, która się tam dostała. Miałem to samo po wymianie na nową i dokładnym skręceniu sytuacja się nie powtórzyła :-)