Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dnn

" Skrzypienie z tylu, woz plynie " - Nowy uzytkownic VC

Recommended Posts

Witam drodzy forumowicze,
od tygodnia jestem posiadaczem vectry c ver liftback, ( sprowadzona - kraj pochodzenia - Niemcy ) jedynym mankamentem, ktory zdecydowanie chcialbym usprawnic to stan zawieszenia. 
Mianowicie, podczas pierwszego przegladu, wyszlo, ze stan lewego tylnego amortyzatora jest znacznie gorszy od prawego, co za tym idzie, nalezy miec na uwadze w nalblizszym czasie ich wymiane ...
Poczytalem troche na temat wersji zwykly lift / gts, roznicy w ich zawieszeniu itd ... Auto, jako seryjne ma opinie miekkiego ... w mojej ocenie bardzo miekkiego, poprzenie auto to audi a4 ( zawieszenie standart  ) to zawieszenie (VC) w mojej ocenie jest o wiele bardziej miekkie...
W czym rzecz ... czy mozliwym jest by przez stan tego tylnego amortyzatora, autem doslownie bujalo jak lodka ( podczas jeazdy ) ... ja mam wrazenie, ze plyne ... przy pokonywaniu garbow, zwylniam niemal do 0 km/h i tak mam czasami wrazenie, ze cos ... jakby skrzypi ( nie jest to raczej metaliczny wydziwek a bardziej jakby jakas oslona plastikowa sie przesuwala, hm... moze popiskiwala , stad skojarzylem to od razu z kwestia tego amortyzatora )
Sprecyzuje :
- chcialbym usprawnic zawieszenie
- czy vectra ( zwykla wersja ) jest faktycznie tak miekkim autem ?  

Poprosze Was, jako bardziej doswiadczonych, o sugestie w temacie bym mogl ukierunkowac sie na konkretna diagnoze

Z gory dziekuje,

Pozdrawiam

Wymien amortyzatory i przy okazji gumy stabilizatora. Tyl auta powinien prowadzic sie lepiej i nie trzeszczec.

Również mam takie odczucia, VC pływa, mimo że całe zawieszenie mam przejrzane, sprawne - a co było do zrobienia zostało zrobione to auto po prostu buja, pływa.. 

Dla porównania mam Zafirę B i prowadzi się zdecydowanie lepiej pod tym kątem, auto po prostu sunie jak po szynach i zdecydowanie lepiej wybiera nierówności 

Please login or register to see this quote.

kluczowe pytanie to jaki rozmiar opon masz na VC ?

obecnie mam zalozone na stalowkach 15" , jezeli dobrze spojrzalem to 195/65 , jestem teraz w delegacji, nie mam mozliwosci by potwierdzic ale tak mi sie wlasnie wydaje ... z czym sie Tobie kola kojarza w zwiazku z takim wlasnie problemem ?

Jaki silnik ? 195 to troszkę mało....

1.8 / 122 km ... 04.2005 r przed FL

Sprawdź dokładnie jeszcze raz zawieszenie - w szczególności tył. Diagności bardzo często nie potrafią znaleźć wielu luzów w zawieszeniu. Też jakiś czas temu walczyłem z bujaniem tyłu. W trzech stacjach twierdzili, że zawieszenie jest perfekt a bujało jak na statku. Okazało się, że tuleje sztywne (te mniejsze od środka) w wahaczach tzw. bananach już nie istniały, były pozrywane. Na szarpakach tego nie było widać, dopiero po zdemontowaniu wahaczy.

Dogadaj się z mechanikiem, łomik i sprawdzanie. 205 to minimum moim zdaniem...

bede to weryfikowal, mam mozliwosc podjechania do zaufanej, skrupulatnej osoby by to zweryfikowac ... jak na razie po prostu mnie to zdziwlo po zakupie, wiedzialem ( doczytalem ) ze jest miekie ale nie sadzilem ze az tak ... ale, zwyczajnie, moze poprawi komfort wyelimimnowianie tych dolegliwosci ... 

195/65 to musi faktycznie nieźle bujać :D

Kolego ja zmieniłem z 215/55 na 205/55 i już czułem znaczącą różnicę, bujało jak na łajbie !

zmień gumy przynajmniej na 215/55 i nie szukaj problemów w zawieszeniu jak napisałeś że sprawdzone.

sprawdze jak tylko wroce na weekend do domu na czym jezdze ( gumy ) oraz chetnie podziele sie jaki byl werdykt co do zawieszenia ( raz jeszcze zamierzam je sprawdzic )

Zima 16 205/55
Lato 17 225/45 (z tego co pamiętam) 

Nie odpisywałem bardzo długo ,ale wypadałoby ...

Problemem okazały się wyłącznie amortyzatory, lewy był na tyle słaby w porównaniu do prawej strony, że buda się kołysała ... Wymieniłem na kayab'y i jestem zadowoloby, dodatkowo gumy stabilizatora  ( przód ) i przy okazji nie skrzypi .

Gumy faktycznie mam 15" 195/65 zimowki.

Dziękuję za wszelkie sugestie w temacie.

Teraz pora zabrać się za tempomat 😀