Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
sebomomo

sterownik obiegu zamkniętego wydaje dziwne dzwięki

Recommended Posts

Witam

Mam problem ze sterownikiem obiegu zamkniętego. Przy zamykaniu wydaje dziwne dźwięki (klika\tryka\coś przeskakuje). Wyczytałem że to standardowy problem, rozebrałem ten sterownik, rzeczywiście na tej dużej zębatce był jeden wyłamany ząbek, przesunąłem zębatkę o 120 stopni i niby wszystko OK ale...

problem z moją Vectrą C polega na tym że prawidłowo otwiera i zamyka się klapa obiegu zamkniętego ale po przełączeniu z otwarty na zamknięty klapka się zamyka a następnie przez kilka sekund silniczek jeszcze pcha tą klapkę przy okazji wydając te dziwne dźwięki. Dodatkowo jak otwieram drzwi od samochodu to od razu słychać te dźwięki (jakby samochód sam sobie sterował obieg zamknięty\otwarty). Tutaj filmik jak to wygląda: 

Please login or register to see this link.

lub 

Dodatkowo jak auto stoi w garażu to co jakiś czas (10 - 30min) samo uruchamia się to "trykanie", dodam że bez żadnej ingerencji człowiek. Wygląda to tak jakby samochód uzyskał świadomość i sam sobą sterował :)

Mam auto od roku i nic takiego się nie działo wcześniej. Vectra 2008 rok, wersja cosmo z pełnym automatycznym sterowaniem nawiewami\klimatyzacją.

Czy ktoś miał coś podobnego? Czy jak wymienię sterownik (ten z silniczkiem i zębatkami) to problem ustąpi? Czy to raczej problem z elektroniką?

Pozdrawiam

Sebastian

Setka osób miała już te same objawy co ty. Użyj szukajki

Please login or register to see this quote.

Ewidentnie zle ustawiles zebatke albo miales pecha i wylamaly sie znowu jakies tryby. Czeka Cie ponowny demontaz tego silniczka. Na pewno to nic z elektronika. To ze to strzela to zasluga CANu.Ten system po prostu sprawdza cala elektronike auta malym pradem i dlatego silniczek nie majac oporu powoduje hałas.

Please login or register to see this quote.

Proponuję po prostu wymienić ten nastawnik. Uzywka niewiele kosztuje, a załatwia problem. Sam tak miałem dlatego polecam. Szkoda czasu na takie zabawy.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka