Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

z22yh błąd P1191-5a

baca121
 Share

Recommended Posts

Witam,mam problem z moja viki c,od dwuch dni po nocnym postoju po odpaleniu auta silnik wchodzi w tryb awaryjny i wyskakuje blad p1191-5a po drugim odpaleniu jest wszystko ok moge jezdzic caly dzien i nic sie nie dzieje pompa wymieniona rok temu na nową jest sprawna ,regulator tez wymieniony razem z pompa ,przy jezdzie nic sie nie dzieje jest wszystko ok ,tylko postawie na noc do garażu i rano chcę odpalic to znowu to samo sie dzieje wymienilem wczoraj filtr paliwa i dzis to samo po 2 odpaleniu wszystko jest ok zrobilem dzis ok 300km i wszystko gra spalanie jest w normie,innych bledow nie pokazuje tylko ten 1,prosze o jakies podpowiedzi co by to moglo byc,pozdrawiam

A mozecie sprawdzic u was w pompie czy po nocu postoju auta jak nacisniecie zaworek przy pompie czy tam bedxie cisnienie czy nie bo u mnie po nocy brak cisnienia na tym zaworku po przekreceniu kluczyka na zaplon pompka nspompuje i wtedy cisnienie jest na zaworku pompki.

A moze cofa sie paliwo? Zrob test. Postaw auto na duzej gorce przodem w dol lub wjedz tylnymi kolami na duzy kraweznik zostaw odkrecony wlew paliwa i zobacz jak rano odpali 

• 2 years later...

Cześć,

Jestem po wymianie pompy wysokiego ciśnienia paliwa na pompę marki F5R. Auto jeździ lepiej niż przed wymianą, ale błąd p1191-5a cały czas się pojawia (muszę odpalać 2gi raz i jest ok). Dodatkowo też przy wchodzeniu na obroty są momenty, że się jakby dławi i za bardzo nie chce wchodzić powyżej 5500 obrotów. Zdarza się, że się 'przetka' i jest wtedy lepiej. Na jałowym jest ok. 

Dodam, że wymieniony też był czujnik ciśnienia i już kiedyś regulator.

Miał ktoś podobnie i wie co to może być? Z góry dzięki za info.

Janusz

• 3 months later...
On 8/28/2020 at 10:40 AM, Janusz Ko said:

Cześć,

Jestem po wymianie pompy wysokiego ciśnienia paliwa na pompę marki F5R. Auto jeździ lepiej niż przed wymianą, ale błąd p1191-5a cały czas się pojawia (muszę odpalać 2gi raz i jest ok). Dodatkowo też przy wchodzeniu na obroty są momenty, że się jakby dławi i za bardzo nie chce wchodzić powyżej 5500 obrotów. Zdarza się, że się 'przetka' i jest wtedy lepiej. Na jałowym jest ok. 

Dodam, że wymieniony też był czujnik ciśnienia i już kiedyś regulator.

Miał ktoś podobnie i wie co to może być? Z góry dzięki za info.

Janusz

Witam

Posiadam Vectra C 2.2 direct 2006r.

Mam te dwa błędy P0191-02 oraz P1191-52. Chociaż ostanio jak usunąłem bledy  to tylko jak narazie wrócił p1191-52. Szukałem już na forum lecz nie mogłem znaleźć rozwiązania . Padła mi pompa wysokiego ciśnienia więc wymieniłem ją. Pompę zakupiłem od F5R team. Także zakupiłem uzywany regulator ciśnienia paliwa z serii poserwisowej 2011. Problem polega na tym że ciągle pojawia mi się blad mimo wymiany pompy i regulatora. Także czasami przy przyspieszniu(między 1000 a 1500 obrotów) na 2 i 3 biegu występuje szarpnięcie. Bledy sprawdzone na op-com.

Czy miła ktoś może podobna sytuację? 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

• 2 months later...

Cześć,

Miałem podobną sytuację, pompę i czujnik kupiłem w F5R. Błędy występowały dalej. Międzyczasie zrobiłem też regenerację klap wirowych.

Dwa razy odsyłałem regulator i raz pompę na naprawę gwarancyjną i teraz jest wszystko git.

Raz mi rozłączył się regulator przy dość szybkiej jeździe na autostradzie, ale po podłączeniu i skasowaniu błędu problem już nie wystąpił.
Sugerowałbym odesłać pompę do producenta i zakupić też od nich regulator.

Po wielkich perypetiach u mnie wszystko działa i auto znowu jest żwawe i zero błędów. Sugeruję też sprawdzić na innym regulatorze. Ja zakupiłem nowy, mimo tego, że mój był z 2012 roku - niemniej mój oryginalny oplowski regulator nie działa poprawnie.

• 7 months later...

Cześć,

Dzisiaj rano dostałem nieprzyjemności odczucia problemu z ciśnieniem paliwa, mianowicie po odpaleniu auto faluje na wolnych, kiedy próbowałem zrobić jazdę testową zdarzyło się że odcięło gaz i tylko na wolnych mógł jechać. Sprawdzałem parę wątków ale wszędzie widziałem że każdy miał różne wartości ale nikt nie miał stałych i niskich nawet przy dodaniu gazu na postoju. Zadane ciśnienie zmienia się ale rzeczywista stoi jak mur. Po samym przekręceniu kluczyka waha się 480-520 a po odpaleniu tak jak widać na zdjęciu, dodanie gazu nie zmienia tej wartości. Myślałem że to pompa wysokiego ciśnienia ale patrząc na inne wątki wygląda to inaczej i myślę że to może być tylko regulator. Może ktoś trafił na takie wartości.Odpięcie regulatora ciśnienia, nic nie zmienia

IMG_20210927_102805.jpg

Edited by darioG73

Kolego @koxim temat przeniosłem,bo nie ma sensu ich dublować.Druga sprawa jak chcesz coś dodać ,to edytuj post.Nie pisz posta pod postem.

Pozdrawiam.