Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam drogich forumowiczów 

mam problem z tylnym zaciskiem w mojej vectrze. Dokładnie chodzi o model GTS z 2003 1.8 122km. Hamowanie jest, tłoczek pracuje natomiast ręczny nawet nie drgnie. Kupiłem zestaw naprawczy ale niestety nie wiem jak zabrać się do demontażu mechanizmu do ręcznego. Jeżeli ktoś mial podobny przypadek to bardzo proszę o podpowiedź. Drugim problem ze ręczny, nie trzyma nawet jak mechanizm jest zaciągnięty. Czy wymiana uszczelek i nasmarowanie wszystkiego pomoże czy szukać nowego zacisku?? 

Pozdrawiam

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Jest nie demontowalny :) niestety, przerabiałem temat, zacisk do wymiany jak większość z nas zrobiła, mechanizm powrotu tej dzwigienki się rozsypał w zacisku.Nawet myślałem silnijszą spręzynkę zalożyc ale to nic nie daje 

Zacisk jest w pełni rozbieralny. Zaraz poszukam tematu bo był o regeneracji zacisków i dużo było opisanie w temacie swapu na 314

Please login or register to see this quote.

tylny i dzwigienka do ręcznego? :D 

Dokładnie. Trzeba pozbyć się tego grzybka i cały mechanizm wyjdziem. Ja potem miejsce po grzybku zagwintowalem i wkręciłem śrubę na klej . Oczywiście wcześniej należy zdemontować koszyczek że sprężyna w zacisku.

Wysłane z telefonu

a no własnie czyli rzemiosło :) jak z mechanizmem do wycieraczek 

Ja robiłem pierwszy raz to rzeźbiłem .  Nawet w zestawie naprawczym jest uszczelnienie tej ośki na której się osadza mechanizm więc musi to się dać zdemontować.

Tego grzyba też w imadle da sie wyciągnąć 

Wysłane z telefonu

Edited by michalm83

Próbowałem to ruszyć :) zdemontowałem wszystko co możliwe, wymieniłem oringi pod tłoczkiem itd przy odpowietrzaniu wyszło że nadal dzwigienka się nie cofa :(

oglądałem to z wszystkich stron i olałem bo ponowne zmontowanie tego może być problemem. 

Wiadomo że łatwiej kupić drugi ale jak można spróbować uratować i zaoszczędzić to warto pokombinować.

Wysłane z telefonu

Dzięki bardzo za wskazówki. Zdejmę zacisk i zobaczę jak to wyglada. W ostateczności czeka mnie zakup zacisku i będzie po sprawie:) 

Tu masz temat jak dobrzac sie do mechanizmu recznego.