Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Auto nagle gaśnie

Gayos69
 Share

Recommended Posts

Błagam o pomoc.

Posiadam Vectre C 1,9 CDTI w automacie, rocznik 2005, przebieg 295 000 km. Od jakiegoś czasu auto wyłącza się samo. Nie ma znaczenia, czy silnik jest rozgrzany czy nie. Nie ma znaczenia czy dodaję gazu np. przy podjazdach czy zjeżdżam na luzie. Mam dwa kluczyki (jeden od nowości, drugi zamówiony w salonie w 2013 roku). Po prostu podczas jazdy gaśnie silnik (bez żadnych wcześniejszych objawów). Zjeżdżam na pobocze, wyciągam kluczyk, po czym od razu wsadzam w stacyjkę i auto normalnie odpala i mogę jechać dalej. Sprawdzałem na Op-Comie China clon i nie ma żadnych poważnych błędów. Znajomy doradził, żebym po zatrzymaniu auta nie wyciągał kluczyków ze stacyjki tylko odczytał wtedy błędy. Tak zrobiłem i jeździłem z komputerem parę dni i sprawdziłem wtedy błędy. Żadnych dodatkowych nie było. Ręce opadają bo strach jeździć a już o wyprzedzaniu nie mam mowy. Podejrzewam usterkę w elektryce lub elektronice.

Proszę Was o rady, gdzie mam szukać usterki.

Z tego co pamiętam to było: czujnik jakości powietrza uszkodzony, coś z w drzwiach kierowcy, i z zestawem multimedialnym. Jak będę miał auto to dokładnie powiem. Też myślałem o immobiliserze, że odbiornik przy kierownicy przerywa połączenie z kluczykiem i wyłącza auto, tylko słyszałem, że on jest odpowiedzialny przy odpalaniu auta. Po odpaleniu auta jest nieaktywny. Nie wiem czy tak jest, no i ten brak błędu odpowiedzialnego za gaśnięcie silnika.