Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

arturross15

Vectra jako zabytek? Może choć klasyk?

Recommended Posts

Jeszcze 2 lata i pierwsze VECTRY B będą mogły jeździć na żółtych blaszkach. Pytanie tylko czy zasłużenie? Czy Waszym zdaniem Vectra kiedykolwiek będzie zasługiwać na miano klasyka, jako auto nietuzinkowe i ponadczasowe? Co by nie mówić, to linia nadwozia dzięki lusterkom, jest poza tym autem niespotykana. 

Moim zdaniem na miano klasyka na pewno zasługiwać będzie wersja i 500 a także i30.  Ale tego było i do dziś pozostało bardzo niewiele.

Czy waszym zdaniem seryjna Vectra B, będzie za powiedzmy 10 lat autem poszukiwanym? Jak tak to jakie wersje?  A może zupełnie zniknie z naszych dróg i nie zobaczy się jej na żadnym zlocie pojazdów zabytkowych? 

Podzielcie się waszymi przemyśleniami.

Dlatego ja moja i500 nie sprzedaje :)

Please login or register to see this link.

I500 na pewno, zwykła choć chciałbym inaczej to wydaje mi się że będzie bez większej wartości, chyba, że faktycznie w stanie kolekcjonerskim.

Za 10 lat jeśli zostanie to parę sztuk, bo jako auto użytkowe wątpię, że przeżyje. Już teraz ile VB zostało na drogach w porównaniu do tego co jeździło 4-5 lat temu. Rdza je mocno żre.

Please login or register to see this quote.

Niestety. Rdza mocno brała starsze ople. Miałem parę, to nie mogłem nadążyć. VB ma coś w sobie. Jak kolega

wspomniał, ta linia lusterek :)

VA 2000 lub turbo VB I500 tez , zwykla raczej pojdzie w niepamięć 

Dlatego sprzedałem swoja Vectrę:unsure:. Auto mogło zostać w rodzinie, przykryte puchową kołderką, niestety sens trzymania takiego modelu, mijał się z celem. Może właśnie ten opływowy kształt jest problemem, gdyby był bardziej kanciaty :) Nawet Polonez Caro plus staje się autem kultowym, ceny dobrych egzemplarzy rosną czego życzę posiadaczom i500.

pozdrawiam

I :mysli:-eć, że jeszcze niedawno sam miałem parę aut, których na ulicy nie widzę. ;)

Jak by ktoś wam powiedział 20  lat temu że maluch będzie droższy kiedykolwiek od np. okularnika to dali byście mu skierowanie do dobrego psychiatry. Na moje to vectra będzie nieco lepiej postrzegana niż w tym samym czasie produkowany np. Passat b5. W pojazdach zabytkowych nie zawsze chodzi o walory użytkowe lub moc auta. W klasykach chodzi o to, by auto było jakieś. Vectra taka jest. 

A trzeba przyznać że te auta znikają jak pieniądze z OFE.  Raz w tygodniu zamiast do muzeum chodzę sobie z kolegą na pobliski szrot i co rusz widzę tam nową vectrę. A im mniej czegoś na rynku tym staje się to bardziej poszukiwane i cenne. 

Edited by arturross15

VB nie będzie tak jak VC, VA nie jest, ascona C też nie, ani omega A i inne ople po około 85 roku nie są poszukiwane, ani cokolwiek cenne.

jakieś  odniesienie