Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Cu uszkadza koło pasowe silnika z19dt

Adow
 Share

Recommended Posts

Problem : ciągłe psucie się koła pasowego silnika

Koło pasowe wymieniane średnio co 2 lata, różnych firm od najlepszego koła do popularnego. Dwie wymiany na gwarancji. Ciągle cos go niszczy . Guma w środku jest przerwana. Raz nawet spadł zewnętrzny pierścień a wewnetrzny przejął napędzanie paska.

W tej chwili rok od wymianu uszkodzonego zaczyna głośno pracować. Mechanik sprawdził czy równo jest ustawiony, wszystko jest prawidłowo.

Wymieniałem 4 razy koło silnik z19dt Vectra c przebieg teraz 280 tyś.

Co może być przyczyną tak szybkiego niszczenia tego koła ?

Edited by Adow

Nie wlasciwy montaz 

Zuzycie elementu sredno co 120tys km

Wada materialu

Rozne drgania 

Nie wlasciwa eksploatacja

Dostawanie sie wody i piachu 

Montaz na starych srubach 

Zbyt duzy moment dokrecenia jak i zbyt maly moment dokrecenia

Wytarte powierzchnie wewnetrzne kola

I to chyba tyle. Nic wiecej mi sie raczej nie wydaje ale moze ktos cos jeszcze dopisze

51 minut temu, .JARO. napisał:

Zblokowane sprzęgło może uszkodzić koło pasowe ?

Pytam bo akurat mam zablokowane i troche chałasuje

Moze nie tylko uszkodzic kolo pasowe ale tez pasek albo napinacz.

19 godzin temu, .JARO. napisał:

Zblokowane sprzęgło może uszkodzić koło pasowe ?

Pytam bo akurat mam zablokowane i troche chałasuje

Sprawdź najpierw jakie powinno być, i potem zweryfikuj czy ktoś po taniości nie wstawił sztywnego.

Typy sprzęgieł alternatora są dwa i nie da  się ich stosować zamiennie, natomiast praktyka pokazuje, że są drogie i melepeciarze (czytaj mechanicy) wstawiają zwykłe sztywne, bo co ma nie chodzić

OWC (One Way Clutch).

OAD (Overrunning Alternator Decoupler).

Od siebie polecam wymianę kompletu, to jak z rowerem wymieniasz komplet zębatek i łańcuch albo nic, bo ja wymienisz jeden element zaraz ulegnie uszkodzeniu, tu tak samo jak wymieniasz koło pasowe wszystko co jest po drodze i pasek z napinaczem inaczej możesz wymieniać do upadłego. Jeśli chodzi o koło pasowe tylko oryginał będzie działał, w tym wypadku nie ma czegoś takiego jak zamiennik, jest podróbka, dobra włożyć przed sprzedażą, bo przez 100km będzie działać a potem niech się inny martwi.

56 minut temu, espaceP9X napisał:

Sprawdź najpierw jakie powinno być, i potem zweryfikuj czy ktoś po taniości nie wstawił sztywnego.

Typy sprzęgieł alternatora są dwa i nie da  się ich stosować zamiennie, natomiast praktyka pokazuje, że są drogie i melepeciarze (czytaj mechanicy) wstawiają zwykłe sztywne, bo co ma nie chodzić

OWC (One Way Clutch).

Od siebie polecam wymianę kompletu, to jak z rowerem wymieniasz komplet zębatek i łańcuch albo nic, bo ja wymienisz jeden element zaraz ulegnie uszkodzeniu, tu tak samo jak wymieniasz koło pasowe wszystko co jest po drodze i pasek z napinaczem inaczej możesz wymieniać do upadłego. Jeśli chodzi o koło pasowe tylko oryginał będzie działał, w tym wypadku nie ma czegoś takiego jak zamiennik, jest podróbka, dobra włożyć przed sprzedażą, bo przez 100km będzie działać a potem niech się inny martwi.

Hej podepnę się bo akurat jestem zmuszony do wymiany, u mnie niestety sprzęgiełko alternatora - odpadło :o, przez co pasek spadł. niestety sprzęgiełka nie znalazłem wypadło gdzieś po drodze, i tu mam problem, trochę poczytałem i wiem że raz są różne sprzęgiełka, dwa  - są różne napinacze - z tego co zauważyłem napinacze są różne ze względu na producenta - więc powinny pasować wszystkie, gorzej z tym sprzęgiełkiem - tu nie mam pomysłu - VIN o tym nic nie mówi jedynie że alternator 100A. ma ktoś jakiś pomysł jak to sprawdzić ? Vectra C Kombi 2007 - modelowy 2008.

5 godzin temu, Rockenrolla87 napisał:

Hej podepnę się bo akurat jestem zmuszony do wymiany, u mnie niestety sprzęgiełko alternatora - odpadło :o, przez co pasek spadł. niestety sprzęgiełka nie znalazłem wypadło gdzieś po drodze, i tu mam problem, trochę poczytałem i wiem że raz są różne sprzęgiełka, dwa  - są różne napinacze - z tego co zauważyłem napinacze są różne ze względu na producenta - więc powinny pasować wszystkie, gorzej z tym sprzęgiełkiem - tu nie mam pomysłu - VIN o tym nic nie mówi jedynie że alternator 100A. ma ktoś jakiś pomysł jak to sprawdzić ? Vectra C Kombi 2007 - modelowy 2008.

Tutaj sobie dobierzesz https://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/17940/1101030000/   zwroc uwage ze rozmiary sa mniej wiecej takie same wiec nie ma ryzyka pomylki. Tak samo z napinaczami. 

Dnia 12.02.2018 o 09:44, espaceP9X napisał:

OWC (One Way Clutch).

A oryginał to Dayco?