Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kakin

Czujniki cofania oraz światło wsteczne problem

Recommended Posts

Dzień dobry,

jako, że jestem tu nowy chciałbym się na początku przywitać. Ostatnio borykam sie z dość dziwnym problemem. Nie zawsze działają mi tylne czujniki parkowania. Normalnie powinny włączyć sie po wbiciu wstecznego, czasami jednak tak sie nie dzieje. Nie pomaga nawet manualne włączenie przyciskiem (działają wtedy tylko przednie). 

Zauważyłem, ze w tym momencie nie działa tez światło cofania. Doszedłem do wniosku, ze pewnie włączanie czujników i światła jest w tym samym miejscu i dlatego obie te rzeczy nie działają. 

Jak mogę temu zaradzić? Co może być przyczyna?

Dodam również, ze nie udało mi sie zauważyć jakiego schematu kiedy to działa a kiedy nie. Nie pomaga gaszenie silnika, wyciąganie kluczyka czy tez zamykanie auta. 

Będę wdzięczny za każdą pomoc. 

Raczej nie może być opcji, że działają tylko przednie czujniki, gdyż awaria choć jednego czujnika wyłącza od razu cały system + wywala kontrolkę błędu. Podejrzewam raczej, że nie działa wtedy tylny głośnik parktronika, dlatego nic Ci nie piszczy, ale same czujniki działają. Jeśli jednak jesteś na 100% pewien, że brak świateł cofania pokrywa się z brakiem dźwięku z parktronika to przyjrzałbym się czy z REC wszystko w porządku. Najlepiej jakbyś miał możliwość podpiąć op-coma i sprawdzić.

A ja bym po prostu stawiał na czujnik biegu wstecznego. Nie włącza świateł cofania i nie włącza parktronika.

Please login or register to see this quote.

Dokładnie tak, zaczynajmy od rzeczy najprostszych :D

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wymieniłem na początek ten czujnik wstecznego. Na razie wygląda na to, że wszystko działa.