Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czy tak dziala pompa paliwa?

andrzej0203
 Share

Recommended Posts

Witam, jak w temacie, czy takie brzeczenie pompy paliwa jest normalne? Mechanik stwierdzil ze tak choc ja jakos nie wierze, dodam ze mam wrazenie jakby auto ciezko przyspieszalo, a pedał gazu byl ciezki do wcisniecia. Prosze o porade. Vectra C 1.8 z18xe

Edited by andrzej0203

Ja co prawda mam kombi ale jak oceniasz przyspieszanie tego auta? zbiera sie? moim zdaniem u mnie mam wrazenie ze ten pedał gazu dziala jakby był "zapowietrzony", jakby cos stawialo niby nieznaczny ale delikatny opor przy wciskaniu (oczywiscie to moje okreslenia)

1 godzinę temu, andrzej0203 napisał:

Ja co prawda mam kombi ale jak oceniasz przyspieszanie tego auta? zbiera sie? moim zdaniem u mnie mam wrazenie ze ten pedał gazu dziala jakby był "zapowietrzony", jakby cos stawialo niby nieznaczny ale delikatny opor przy wciskaniu (oczywiscie to moje okreslenia)

Demon nie jest, ale źle też nie. Jak chcę troszkę pocisnąć, to podkręcam do 5 tys obrotów zanim bieg zmienię. No albo ekonomia albo szaleństwo :D A gaz musisz przejrzeć, bo u mnie działa płynnie.

1 godzinę temu, andrzej0203 napisał:

sadzicie ze powinienem ja wymienic? ja osobiscie jestem za.

Pewnie, że wymienić. Bo może Ci się stać jak mi, że pompkę szlag trafił przez paliwo i już nie mogłem odpalić :D

dzieki :) a chociaz dobrze sadze ze to od pompy? przy przekreceniu kluczyka bez odpalania jak sie pompa zalacza to tez tak brzeczy, wiec sadze ze to cos w niej siedzi i podejrzewam ze tez ma to wplyw na osiagi. Od razu filtr paliwa tez polece z wymiana.

3 godziny temu, andrzej0203 napisał:

dzieki :) a chociaz dobrze sadze ze to od pompy? przy przekreceniu kluczyka bez odpalania jak sie pompa zalacza to tez tak brzeczy, wiec sadze ze to cos w niej siedzi i podejrzewam ze tez ma to wplyw na osiagi. Od razu filtr paliwa tez polece z wymiana.

Dokladnie jak napisales

4 godziny temu, andrzej0203 napisał:

Od razu filtr paliwa tez polece z wymiana.

A ze swojej strony dodam, że to będzie duży + dla auta. Taka moja dygresja. Po wstawieniu LPG potrafił się ok 1 w tygodniu zapalić check. Po wymienieniu wszystkich filtrów jakie VC posiada już już od 2 m-cy nie zapala się. Albo zbieg okoliczności albo, któryś filtr powodował zapalenie się check.

• 2 years later...

Link do pierwszego filmiku wygasł więc dodaje swój z tym samym pytaniem: o co chodzi?

Po przekręceniu kluczyka zaczyna się ten szum. Szum wydostaje się z okolic baku. Silnik nie jest odpalony.

Auto pali i jeździ (tylko że jeszcze dużo nim nie jeździłem, auto mam tydzień czasu). Nie wiem czy ma jakieś błędy.