Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kamil00456

[Zamknięty]Problem z dobraniem oleju silnikowego

Recommended Posts

Witam, czytałem starsze tematy na temat oleju lecz nie znalazłem odpowiedzi i nie odnawialem ich z myślą ze nikt tam nie zajrzy. Zakupiłem Vectrę C 1.9 CDTi 2007r z oznaczenia na słupku pasażera wynika ze jest z DPFem, sprzedający nie potrafił określił czy ten dpf jest czy go nie ma. Zalałem silnik olejem GM 10w40 ponieważ tez nie wiedziałem jakim olejem była zalewana VC czy to błąd ?? Powinienem zalać olejem GM 5w30/40 ?? Poproszę o konkretna odpowiedz. Vectra tez czasem zakopci na czarno przy intensywnym przyspieszaniu to oznaka źle dobranego oleju czy nieszczelnego silnika lub przetartej uszczelki ?? Pozdrawiam. 

powinieneś lać 5w30 lub 40 z normą C3 (dla dpf)

Please login or register to see this quote.

Czy zmiana oleju z 10w40 na 5w30 GMowski  będzie w porządku ?? Nie wyczyści nagarów itp ?? 

Jeśli kopci na czarno to tego DPFa raczej nie ma. Chyba, że akurat przycisnąłeś w momencie wypalania.

A czy w momencie wypalania DPFa dym nie powinien być biały? 

U mnie np. w ogóle nie dymi podczas wypalania albo ledwo widocznie właśnie na biało. Ale jeden jedyny raz zdarzyło mi się, że musiałem konkretnie przycisnąć gdy akurat trwało wypalanie i mała czarna chmurka poszła. Nigdy więcej tego nie zauważyłem.

U mnie biało/niebieski i przez chwile dymu tyle jakby auto się paliło wydobywał się z nadkoli z przodu i kratki  dlatego zacząłem się zastanawiać czy to nie od oleju bo jest nieodpowiedni do dpf 

Orientujesz się czy jak zmienię olej z 10w40 na 5w30/40 to nie wypłuczą się nagary itp ?? 

Nie wiem jak to będzie dieslu, ale ja miałem zalany po kupnie 10W40, przejechałem prawie 13 tys do wymiany bez dolewki. Teraz mam 5W30, przejechałem ok 4 tys i jest ten sam stan. Silnik normalnie, ładnie chodzi.

Milionowy temat o oleju.

Wysłane z telefonu

Boli Cię to ?? Wole się zapytać i upewnić :) nie jestem mechanikiem a druga rzecz pierwszy raz mam diesla :) 

Mnie boli, że jednak zamiast napisać w istniejących tematach, gdzie uzyskałbyś te same odpowiedzi, to jednak decydujesz się na założenie kolejnego.

To, że nie jesteś mechanikiem, czy masz 1 diesla w życiu raczej nie ma z tym nic wspólnego.

Czytałem różne tematy lecz były one z 2010 roku i nic tam nie wyczytałem żeby ktoś wlał olej 10w40 do silnika z dpf i chciał go zmienić na 5w30 dedykowany 

[Wiadomość wygenerowana automatycznie]

Przed napisaniem posta/tematu należy zapoznać się z "Poradami", strukturą forum oraz użyć wyszukiwarki.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...