Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rozrusznik

apaluch70
 Share

Recommended Posts

Najszybciej będzie i dd góry i od dołu, ale ja wyciągałem od góry i dało rade. Nie jest cięzko, ale jedna śruba jest niewidoczna i po omacku trzeba ją odkręcać. Ogólnie prosta robota potrzebne klucze to 10 i 13mm oczkowe, a najlepiej takie oczkowe co mają w sobie grzechotkę. W sumie to napisz może jaki masz silnik bo ja mówię o z19dth ;)

Edited by piotrek15

3.0cdti były dwa zupełnie różne jeden to Z30DT drugi to Y30DT po roczniku wnioskujemy, że mowa o Y30DT.

Dostęp jest banalnie prosty od dołu, jak ktoś ma chęci, narzędzia i podnośnik lub kanał to demontaż i montaż zamyka się w 15-25minutach.

Pytanie po co go ruszać skoro w nim nic się nie psuje bo jest produkcji Denso? Jeśli słabo kreci to winne są przewody i lub akumulator.

Schemat tyczy się P9X czyli odpowiednika Y30DT

rozrusznik.jpg

Dnia 7.02.2018 o 18:42, apaluch70 napisał:

Zakręcił i zaczął gasić kontrolki. .i wydaję dźwięki. ...pstryk. 

może sprawdź bezpieczniki te które mają po 25 i 15- nie sprawdzaj miernikiem, tylko wyjmij i podmień
też tak miałem, myślałem ze to rozrusznik a okazało się, ze to bezpiecznik: D tyle ze ja mam 1,9

Edited by RafiPafi

• 2 weeks later...

Pytanie jaka jest różnica i czy wogóle jest pomiędzy rozrusznikiem M001T30171 a M001T30172 nr 55352882 na obu jest taki sam. Rozrusznik do Z19DTH

Motor.jpg

allegro_7089799292_1.jpg

Różnicy nie ma, oba to Opel 55352882 więc są całkiem zamienne. Żeby było ciekawiej to jest jeszcze do tego taki sam 173 na końcu. Wszystkie mają 1,7 kW. Może różnica jest w typie łożyska, może inna cewka. Na ogół kolejny numer oznacza rozwinięcie rozwiązania ale to musiał byś rozkręcić.

tutaj masz linka z opisem wszystkich zamienników i katalog:

http://www.hurtowniarozrusznikow.pl/p/RNLM1T30071

Te 2kW to chyba regenerowane rozruszniki. Tylko jak seria miała 1.7/1.9 kW to jakim cudem po regeneracji wychodzi 2.0kW?

Wysłane z telefonu

35 minut temu, michalm83 napisał:

Te 2kW to chyba regenerowane rozruszniki. Tylko jak seria miała 1.7/1.9 kW to jakim cudem po regeneracji wychodzi 2.0kW?

Wysłane z telefonu

Michał to jak chip, hybrydy 😂😂😂

Turbo seria 

Turbo chybryda daje więcej daje 

Auto seria 

Auto po chip mocniejsze szybsze itd 

To i pewnie rozruszniki lepsze mocniejsze kopa musi mieć 

4 minuty temu, michalm83 napisał:

W tym przypadku tuning polega na naklejeniu naklejki z parametrem 2kW.

Wysłane z telefonu

No nie gadaj 😆 a skąd wiesz 

Jak nie regenerowane to po co kaucja zwrotna po oddaniu swojego rozrusznika??

Wysłane z telefonu

10 minut temu, michalm83 napisał:

Wysłane z telefonu

A tego nie wiem, 

Wiem jak kupowałem nowy, szukaliśmy właśnie 1.9kW ale akurat nie mieli więc wzielem 1.7kw 

Mówię o nowym bez żadnej kaucji 

Edited by suchy201180

24 minuty temu, suchy201180 napisał:

Wiem jak kupowałem nowy, szukaliśmy właśnie 1.9kW ale akurat nie mieli więc wzielem 1.7kw 

Ja mam chyba właśnie 1,7kw zamiennik bo na ori kręcił 2x lepiej. Teraz żałuję że sobie nie zostawiłem starego i nie zregenerowałem :-)

Słuchajcie gdzieś kiedyś czytałem ze z insigni pasuje 2,0cdt,i tam siedzi bosch 2,2kW nr opel 55572065  to pewnie ładnie by kręcił.

11 godzin temu, michalm83 napisał:

Wysłane z telefonu

A co ma do tego regeneracja ??

Oczywiście, że to recon, w tym cenniku czy hella czy bosch czy lucas są do zwrotu. A zastanawiałeś się dlaczego kosztują tyle samo co dużo gorsze zamienniki ??... podpowiem, właśnie przez to, że zwracasz stary. Jeżeli myślisz, że tracisz coś z jakości i gwarancji to jesteś w błędzie. Przynajmniej raz na parę tygodni wymieniam u klientów rozruszniki w pracy, ciężki mają żywot przy silnikach przemysłowych ( startery nie klienci ) do tego to troszkę większe potworki, tak od 6 kW wzwyż.

Gdy rozrusznik jest w bardzo złym stanie mam 3 opcje:

- 1) kompletna naprawa w autoryzowanym serwisie Boscha ( 1500 zł )

- 2)  zakup nowego rozrusznika Bosch z kartonika ( 2200 zł )

- 3) zakup recon'u Boscha z kartonika ( 1500 zł ) po zostawieniu starego rozrusznika

1) i 3) są wykonane na tych samych częściach ori Boscha, czas załatwienia usługi taki sam czyli ten sam dzień do odbioru. Wybieram jednak 3) bo mam dla klienta fakturę za nową część i gwarancję fabryczną Bosch'a a w 1) przy tej samej jakości mam fakturę za naprawę i troszkę inną gwarancję. No i 3) mam na ogół bez czekania od ręki.

2) i 3) są nie do odróżnienia i wykonane na tej samej jakości częściach i co najważniejsze wyciągane z tego samego pudełka a jednak zamiast rozrusznika i złomu mam, nowy rozrusznik i 700 zł w kieszeni.

Druga sprawa to samo dotyczy się części typu pompy, przekładnie, itp. I to mówimy o autoryzwanych serwisach w nowych autach. Jeżeli bierzemy recon i zostawiamy stare części zostaje nam duża gotówka w kieszeni a dostajemy tej samej jakości podzespół jakbyśmy kupili nowy. 

Powtórzę więc pytanie, w czym problem ??

Spokojnie. Czy gdzieś pisałem że to że regenerowane to problem.?
Pisałem tylko że po regeneracji im mocy przybywa.

Wysłane z telefonu