Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

stalowa siatka/plecionka w EGR

Silent
 Share

Recommended Posts

Witam!

VC Z18XE `03 16V 122KM

Dwa dni temu auto zaczęło pracować na 3 cylindrach, brak lampki check engine.

Jakiś czas temu miałem problem z padającą listwa zapłonową, zakupiłem okazyjnie używkę sagem i nówkę delphi ( za łączną kwotę 100zł, więc okazja!!!)

Do tej pory auto chodziło na używce sagema więc pomyślałem że i tę anielski orszak zabrał, lecz po wymianie poprawy brak.

Sprawdziłem błędy - P1405 (błąd EGR) i P0304 ( wypadanie zapłonu na 4 cylindrze).

Wszystko stało się jasne ponieważ EGR przekierowuje część spalin na 4 garek więc pewnie zablokowany go dusi.

Zdjąłem EGR i zdziwienie!!!

5a7a377264a44_IMG_20180205_1853561.jpg.08c382b0963ac9cb62bc63bfa11793ab.jpg

Wyczyściłem elegancko zawór włożyłem do auta i druga młodość w nie wstąpiła.

Ale dzisiaj powtórka z rozrywki i jeszcze kawałek wyjąłem z króćca dolotowego do zaworu.

Plecionkę mam niby całą więc nie sądzę że to ona, nie wiem do końca czy w wydechu znajduje się taka stalowa siatka, a i tak wątpię czy była by w stanie cofnąć się na tyle żeby dolecieć do EGR skoro tam pchają cały czas spaliny z silnika.

Obawiam się też trochę momentu kiedy taka siatka (po przejściu przez EGR ) dostanie się pod zawór rozrządu i do komory spalania.

Jakieś pomysły, z czego ta siatka?

Wszystko co może przynieść rozwiązanie nie jest głupie!

Chodzi Ci rozumiem o filtr odmy?

Starałem się go zlokalizować pod maską ale niestety nieskutecznie ( albo nieudolnie :-) )

Z moich poszukiwań w internecie ( możliwe że również nieudolnych ) wynika że takie filtry montowane są w dieselach więc nie wiem czy moje poszukiwania niebyły nadaremne.

Edited by Silent

Filtr odmy był też w benzynach. Ale nie w tym silniku. Ile masz to auto. Może ktoś próbował zaslepic EGR i to włożył. Teoria z siatką z plecionki też odpada.

Wysłane z telefonu

No nie no, ktoś wcześniej, poprzedni właściciel wątpię żeby był aż tak pomysłowy :-)

Jakby nie patrząc problem nie zniknął i już 4 raz w ciągu 5 dni moja viki wyprodukowała mi druciana szczotkę na EGR.

Zbliża się weekend, rozbiorę dolot i wydech, zobaczymy.

Czyściłem w sobotę i tak po raz kolejny wyjąłem siatkę. Na weekendzie nie dałem rady ale dzisiaj, po śniadaniu idę rozebrać cały dolot i wylot, relacje zdam.

• 1 month later...

Wiem,

problem z EGR był już jakiś czas temu ale nie było czasu żeby zajrzeć porządnie do silnika, problem na ten czas zniknął więc przestałem panikować. Udało mi się wczoraj do niego zajrzeć i nie znalazłem nic ani w dolocie, ani w wylocie. Najwidoczniej, tak jak sugerował to kolega michalm83któryś z poprzednich właścicieli musiał to włożyć pewnie w celu zdławienia przelotu spalin przez EGR. Uważam że to był incydent wynikający z fantazji jednego z właścicieli i nie jest to problem który może pojawić się w przyszłości. Myślę że temat można uznać za zamknięty.