Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Krzysiekk884

Uwagi po przesiadce z VC na Insignię

Recommended Posts

Posted (edited)

No ja mam 1.8 122 KM wiec podejrzewam że wszystko bedzie na wow bo ten szału nie robi. Trzeba liczyc sily na zamiary. Na forum Insigni piszą że po podniesieniu mocy nie ma tragedii. Oczywiście to nie biturbo czy V6. 

Edited by mlodyaht

Więc w przeliczeniu  na wagę  wychodzi to samo 

Teoretycznie masz racje bo wg teori moja ma 1400 kg i od 0-100 przyśpiesza w 11.3 (165Nm przy 6000!!!obr, nigdy nie wkrecalem go na takie obroty)a insignia 10.9. To po chipowaniu gdzie moc moze wzrosnac do 160/170 i do 274Nm powinno byc odczuwalne. A moc potrzebna tylko na trasie bo w miecie to po co.

Posted (edited)

W insigniach nic nie rdzewieje jeśli nie są bite a 1.4.... to silnik do corsy.

Ja mam 200/420 i szału nie ma ale już jakoś jedzie.

Edited by zubek

Posted (edited)

Ok. widze ze wiekszość wypowiadajacych sie przyzwyczajona jest do mocnych silnikow. Sam nie jestem zwolennikiem downsizingu ale jesli tylko ten silnik jest bezpieczny do lpg to nie mam zbyt wiele mozliwosci. Teraz mam 1.8 i slabiutko. To 1.4 chociaz mozna podkrecic. Pewnie ze najlepiej kupilbym biturbo bo mialem olazje jechac takim ale po primo to ON a sekundo malo ich.

Edited by mlodyaht

Posted (edited)

1.8 daje jakoś radę. Trzeba umieć trzymać obroty. Szatan to nie jest, ale daje rade

ps. Trochę różnymi autami jeździłem

Edited by Cretux

Please login or register to see this quote.

Nie mam rozeznania, a tych 1.4 to tak dużo jest na rynku?

W sumie tez nie zawiele ale wiecej niz biturbo a w zachodniopomorskim w ogloszniach to tez jak na lekarstwo. Chcialbym przejechac sie 1.4 (jakby byl podrasowany to w ogole super) ale wszedzie tylko cdti 2.0.   

Jeżeli celujesz w 1.8 to może warto też w 1.6T. Mocy ma trochę więcej a spalanie podobne. Ogólnie jak szukałem to też celowałem w 1.8 albo 1.6t. Trafił się 1.6t i nie żałuję, demonem przyspieszenia nie jest ale jak go się kręci do 3000-4000rpm to całkiem fajnie jedzie. 1.4t wkładali dopiero chyba od 2011r. i na dzień dzisiejszy są trochę droższe..

Posted (edited)

No ja właśnie celuje w 1.4t i chce go od razu podkręcić do bezpiecznych granic, tak do 170 KM a potem w gaz. Teraz mam VC z Z18XE (165Nm przy 6000 obrotach) i jak jade sam to troche lipa, a jak w 4 osoby to kicha a lubie wyprzedzac :D. Przyzwyczajony jestem juz ze na stacji place 100 i jade 415 km w trasie.;). Chcialbym zobaczyc jak to jezdzi z tym 1.4.  Dane katalogowe danymi a odczucie z jazdy tez kazdy ma inne. 

Edited by mlodyaht

Posted (edited)

1.4t to dobry silnik i za razem dobrze dopracowany, ma raptem 20NM mniej od 1.6t ale za to jego zakres mocy jest lepszy. Zmienne fazy rozrządu robią swoje. Na minus może jedynie koszta naprawy, rozrząd na łańcuchu, kzfr i nieszczęsne m32.

Edited by Rafał vici

a 2.0T tez ma m32? szkoda, że ma wtrysk bezpośredni, na latanie po mieście średnio się opyla

Posted (edited)

2.0t ma f40, spalanie ma faktycznie trochę spore i lpg nie bardzo się opłaca. Wszystko jest kwestią budżetu i oczekiwań.

Na pewno silnik z turbo będzie lepszy od zwykłego 1.8

Edited by Rafał vici