Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Krzysiekk884

Uwagi po przesiadce z VC na Insignię

Recommended Posts

Posted (edited)

No ja mam 1.8 122 KM wiec podejrzewam że wszystko bedzie na wow bo ten szału nie robi. Trzeba liczyc sily na zamiary. Na forum Insigni piszą że po podniesieniu mocy nie ma tragedii. Oczywiście to nie biturbo czy V6. 

Edited by mlodyaht

Więc w przeliczeniu  na wagę  wychodzi to samo 

Teoretycznie masz racje bo wg teori moja ma 1400 kg i od 0-100 przyśpiesza w 11.3 (165Nm przy 6000!!!obr, nigdy nie wkrecalem go na takie obroty)a insignia 10.9. To po chipowaniu gdzie moc moze wzrosnac do 160/170 i do 274Nm powinno byc odczuwalne. A moc potrzebna tylko na trasie bo w miecie to po co.

Posted (edited)

W insigniach nic nie rdzewieje jeśli nie są bite a 1.4.... to silnik do corsy.

Ja mam 200/420 i szału nie ma ale już jakoś jedzie.

Edited by zubek

Posted (edited)

Ok. widze ze wiekszość wypowiadajacych sie przyzwyczajona jest do mocnych silnikow. Sam nie jestem zwolennikiem downsizingu ale jesli tylko ten silnik jest bezpieczny do lpg to nie mam zbyt wiele mozliwosci. Teraz mam 1.8 i slabiutko. To 1.4 chociaz mozna podkrecic. Pewnie ze najlepiej kupilbym biturbo bo mialem olazje jechac takim ale po primo to ON a sekundo malo ich.

Edited by mlodyaht

Posted (edited)

1.8 daje jakoś radę. Trzeba umieć trzymać obroty. Szatan to nie jest, ale daje rade

ps. Trochę różnymi autami jeździłem

Edited by Cretux

Please login or register to see this quote.

Nie mam rozeznania, a tych 1.4 to tak dużo jest na rynku?

W sumie tez nie zawiele ale wiecej niz biturbo a w zachodniopomorskim w ogloszniach to tez jak na lekarstwo. Chcialbym przejechac sie 1.4 (jakby byl podrasowany to w ogole super) ale wszedzie tylko cdti 2.0.   

Jeżeli celujesz w 1.8 to może warto też w 1.6T. Mocy ma trochę więcej a spalanie podobne. Ogólnie jak szukałem to też celowałem w 1.8 albo 1.6t. Trafił się 1.6t i nie żałuję, demonem przyspieszenia nie jest ale jak go się kręci do 3000-4000rpm to całkiem fajnie jedzie. 1.4t wkładali dopiero chyba od 2011r. i na dzień dzisiejszy są trochę droższe..

Posted (edited)

No ja właśnie celuje w 1.4t i chce go od razu podkręcić do bezpiecznych granic, tak do 170 KM a potem w gaz. Teraz mam VC z Z18XE (165Nm przy 6000 obrotach) i jak jade sam to troche lipa, a jak w 4 osoby to kicha a lubie wyprzedzac :D. Przyzwyczajony jestem juz ze na stacji place 100 i jade 415 km w trasie.;). Chcialbym zobaczyc jak to jezdzi z tym 1.4.  Dane katalogowe danymi a odczucie z jazdy tez kazdy ma inne. 

Edited by mlodyaht

Posted (edited)

1.4t to dobry silnik i za razem dobrze dopracowany, ma raptem 20NM mniej od 1.6t ale za to jego zakres mocy jest lepszy. Zmienne fazy rozrządu robią swoje. Na minus może jedynie koszta naprawy, rozrząd na łańcuchu, kzfr i nieszczęsne m32.

Edited by Rafał vici

a 2.0T tez ma m32? szkoda, że ma wtrysk bezpośredni, na latanie po mieście średnio się opyla

Posted (edited)

2.0t ma f40, spalanie ma faktycznie trochę spore i lpg nie bardzo się opłaca. Wszystko jest kwestią budżetu i oczekiwań.

Na pewno silnik z turbo będzie lepszy od zwykłego 1.8

Edited by Rafał vici

Jako założyciel tematu czuję się zobowiązany napisać, że zakup został odłożony w czasie, gdyż musiałem przeznaczyć część budżetu na zakup auta dla żony. Jednak przyszedł i czas na kupno insigni diesla B20DTH 2016r HB. Miała być Pb ale żona już ma auto do miasta. Poza tym insignię kupiłem poflotową, ale z polecenia człowieka, który ją użytkował. 

Co ciekawe Opel zaleca wymianę rozrządu w tym silniku co 150tys. km. Jednak poprzedniemu użytkownikowi stanął dęba przy 125tys i skończyło się wymianą silnika na gwarancji. 

Moje spstrzeżenia to zawieszenie fajnie tłumi nierówności (vectra była w GTS-e i było twardo) w iśce jest takie sprężyste, ale jednak mimo kół 245/45/18 iśka uślizguje się w zakrętach gdzie viki szła pełnym ogniem. 

Spalanie na kompie po 20tys.km pokazuje 6,2L/100km gdzie komputer przekłamuje o 0,5L w dół. Czyli realnie 6,7L/100km gdzie jeżdżę głównie trasy do pracy 45km w jedną stronę plus jakiś wypad w góry. Jazda na rekord z dystrybutora 4,7L/100km. 

Fotele niby AGR ale ja w nich po około 200km mam dość, a może robię się za stary i trzeba kupić coś w czym siedzi się jak na stołku (pandę). 

Jak patrzę na to auto z tyłu, czy przodu no jest piękna, ale z boku to taka warszawa. 

W przedliwcie dużo osób nażeka na skrzypienie w polifcie chyba coś poprawili bo ja nie zaobserwowałem. 

Co do silnika no niby przyśpiesza, ale oddaje tą moc jakby przez gąbkę. Widać przy wyprzedzaniu, że auto rwie do przodu, ale tego nie czuć. Nie wiem czy to przez masę, czy przez płynne oddawanie mocy (przebieg momentu obrotowego). 

Skrzynia F40 coś z nią nie do końca tak jak powinno być, ale z tego co czytam tttm no i długie skoki lewarka. 

Jako założyciel tematu czuję się zobowiązany napisać, że zakup został odłożony w czasie, gdyż musiałem przeznaczyć część budżetu na zakup auta dla żony. Jednak przyszedł i czas na kupno insigni diesla B20DTH 2016r HB. Miała być Pb ale żona już ma auto do miasta. Poza tym insignię kupiłem poflotową, ale z polecenia człowieka, który ją użytkował. 

Co ciekawe Opel zaleca wymianę rozrządu w tym silniku co 150tys. km. Jednak poprzedniemu użytkownikowi stanął dęba przy 125tys i skończyło się wymianą silnika na gwarancji. 

Moje spstrzeżenia to zawieszenie fajnie tłumi nierówności (vectra była w GTS-e i było twardo) w iśce jest takie sprężyste, ale jednak mimo kół 245/45/18 iśka uślizguje się w zakrętach gdzie viki szła pełnym ogniem. 

Spalanie na kompie po 20tys.km pokazuje 6,2L/100km gdzie komputer przekłamuje o 0,5L w dół. Czyli realnie 6,7L/100km gdzie jeżdżę głównie trasy do pracy 45km w jedną stronę plus jakiś wypad w góry. Jazda na rekord z dystrybutora 4,7L/100km. 

Fotele niby AGR ale ja w nich po około 200km mam dość, a może robię się za stary i trzeba kupić coś w czym siedzi się jak na stołku (pandę). 

Jak patrzę na to auto z tyłu, czy przodu no jest piękna, ale z boku to taka warszawa. 

W przedliwcie dużo osób nażeka na skrzypienie w polifcie chyba coś poprawili bo ja nie zaobserwowałem. 

Co do silnika no niby przyśpiesza, ale oddaje tą moc jakby przez gąbkę. Widać przy wyprzedzaniu, że auto rwie do przodu, ale tego nie czuć. Nie wiem czy to przez masę, czy przez płynne oddawanie mocy (przebieg momentu obrotowego). 

Skrzynia F40 coś z nią nie do końca tak jak powinno być, ale z tego co czytam tttm no i długie skoki lewarka. 

Zapomniałem dodać że op-comem nic się nie podziała

Co oznacza że uślizguje się na zakrętach? Też mam 245/45/18 i moim zdaniem jedzie jak po szynach, mam flexrida.

No właśnie Insignia słynie z bardzo dobrego prowadzenia i w moim przypadku też na zakrętach jedzie jak na szynach ,nie raz pasażerowie mieli do mnie pretensje oto że obijają się o drzwi tak pięknie jedzie w zakrętach, może masz opony gówniane ( jam mam akurat Dębice UHP2) albo coś z zawieszeniem jest nie tak 

Zawiesze ok opony michelin primacy 3.

Poprostu vectrą jestem wstanie przejechać moje ulubione zakręty szybciej, a insignię wynosi. 

Owszem przy jeździe autostradowej Insignia jest stabilna i pewnie się prowadzi, ale ja mam takie zboczenie z tymi zakrętami, że lubię pojechać na uślizgu kół gdzie auto zaczyna wynosić z zakrętu i stwierdzam, że Insignie zaczyna wcześniej wynosić niż vectre. Jak vectra tak i w insigni ma zawieszenie fabryczne sportowe. 

Myślę że tu poprostu fizyka robi swoje tzn. masa insigni

Na torze Kielce gadałem z właścicielem OPC i też twierdził, że Insignia do pokonywania zakrętów nie jest stworzona, a OPC lepiej jeździ po zakrętach od zwykłej dzięki innym zwrotnicą. 

Edited by Krzysiekk884

Nie porównuj OPC  bo tak jak pisałeś jest inne zawieszenie , ale masa oczywiście robi swoje  a i pamiętaj ze VC stała 2 cm niżej  a to brew pozorom dużo  Isia tylko centymetr niżej  a i wyższe koła też swoje robią , zresztą postaw VC GTS a Insignie i zobacz ile jest wyższa to wszystko na pewno ma wpływ na fizykę zakrętów  a i tak lepiej mi się w Insigni jeździ  jest bardziej mięko a jak chce twardo to włączam  tryb Sport i jest twardo 😀  w dodatku 4x4 też swoje robi 😎, a jeśli chodzi o fotele to dla mnie bajka w Isi mogę pokonać trasę do Warszawy 400 km na jeden raz mimo choroby kręgosłupa niestety w VC GTS co najmniej na 3 razy  musiałem robić postój , może nie masz AGR ?  , pamiętaj że Insignia słynie z 3  super rzeczy   świateł AFL , zawieszenia i właśnie foteli AGR  , ale jak to mówią co osoba to inny gust w każdym bądź razie  dla mnie jest OK .

No i niestety z awaryjności dużo większej niż VC.

Odnośnie foteli właśnie mam te AGR może się zadużo naczytałem o nich i moje oczekiwania przerosły rzeczywistość. W każdym bądź razie auto mi się podoba i fajnie się prowadzi. Ogólnie jestem zadowolony, a co do awaryjności to myślę, że najwięcej mają do powiedzenia ci którzy kupili auto z niewiadomego pochodzenia podpisując umowę z Niemcem czy innym Belgiem. 

No właśnie AGRów brakuje mi w mojej, zwykłe siedzenia też są bardzo wygodne ale mogły by mieś troszkę dłuższe siedzisko. Bez problemu zrobiłem trasę 900km i nie było bolących pleców.

Po roku od zakupu i 25tyś przejechanych żadnych dużych problemów z autem, no może jakieś drobnostki. Zamek od klapy musiałem wymienić(100zł) i teraz muszę jechać z bi-xenonami na serwis bo jakieś błędy się czasami pojawiają.

Na umowie kupna sprzedaży mam Niemca, ale stałem obok niego jak wypisywaliśmy umowę.

Bardziej chodziło mi o handlarza który podsuwa taką umowę pod nos. 

Edited by Krzysiekk884

Wiem, miałem kiedyś tak kupione auto, sprzedałem po pół roku.

Handlarz,to handlarz.Kupić tanio,sprzedać z zyskiem,bo na tym to polega.Ale ewentualne usterki i awarie nie biorą się znikąd.No tego już nie można przypisać handlarzowi.On,co najwyżej umiejętnie  w miarę możliwości je ukryje.