Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra c 2.0 dti utrata mocy kopcenie

gruberek11
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam opla vectre c.Odpala ciepły zimny na dotyk. Jak jest okey nie kopi nawet przy obciązeniu i nawet jakos to jedzie jak na ok 100 km.

Zdarzyło mi się ze odpalilem jade i nagle auto traci mocy ciezko wkręca się na obroty do ok 2 tyś i kopci na siwo. Podłączyłem kompa i wyszedł błąd p0638 czyli nastawnik przepustnicy raz pojawił się błąd egr. Więc zdjąem przepustnicę wyczyscilem z góry wyczyscilem ile moglem egr złożyłem i odłączyłem wężyk od podcisnienia idący do przepustniy tj do tego grzybka zaslepiłem go i auto jeździ. Ta gruszka do czego sluzy? na przepustnicy?  i czy takie objawy mogly byc od tego czy moge sie spodziewac kolejnych niespodzianek?

To nie benzyna by czyścić przepustnicę. Masz uszkodzone czujnik Elobau. Wymyślili to po to aby się psuło. Jak Elobau padnie to będziesz miał braki mocy i brak reakcji na pedał gazu.
Usuwam to ludziom z programu silnika.