Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
polki90

Wyciek płynu chłodzącego

Recommended Posts

Witam,

Mam 2 pytania:
1. Wycieka gdzieś mi płyn chłodniczy. Jak dolałem na równo ze zgrzewem to jak auto stało 2 dni to nic nie ubyło. Pojeździłem tydzień i poziom jest ok 2-3cm poniżej zgrzewu.
Słyszałem, że w VC jest problem z tym zgrzewem, ale jeżeli to zgrzew mógł by poziom spadać te 3cm poniżej?
Ew mam podejrzenie na uszczelnienie przewodów do nagrzewnicy,zdj poniżej. Czy to własnie w tym miejscu (niebieskie kółko) są gumowe oringi 21x3,5, które ponoć lubią przeciekać?  Ew to w miejscach połączenia trójników? Jak takie połączenie uszczelnić? wystarczyło by dokręcić śruby w zaciskach??
Chcą np spuścić płyn chłodniczy można użyć (chyba) zaworka przy chłodnicy po lewej str na dole??
I czy przy pękniętej nagrzewnicy czuć by było śmierdzący zapach w samochodzie? Może od palonego płyny chłodzącego?

2. Kiedy odpalę Vectrę, po 30sekundach słychać głośniejszą pracę silnika. To normalne? Czy np klima jest włączana automatycznie?

VC 1.8,lpg, sedan.

pozdrawiam.

Please login or register to see this attachment.

Edited by polki90

Też mi ubywa płyn tylko nie w takiej ilości jak Tobie, bylem u dwóch mechaników stwierdzili że to uszczelka pod głowicą do wymiany, ubywa mi w granicach 0,5l na okolo 1000 km, takie zapocenia na łączeniach jak Ty tez mam ale wątpię żeby tamtędy uciekaly takie ilości płynu

Hmu mnie raczej nie uszczelka, nie kopci na biało, nie widać jakichś zabrudzeń olejowych w zbiorniku wyrównawczym, czy bulgotania....
Chyba, że nagrzewnica przecieka, ponoć w VC częsty problem...tylko ciężko się do niej dobrać.

U mnie też nie ma bulgotania ani oleju pod korkiem chociaż na razie nie robiłem uszczelki jeszcze, nie jestem do konca przekonany że to akurat to bo ubytek jest mały no ale wiadomo z czasem moze się uszczelka bardziej wypalić i będzie coraz więcej ubywać, może też jest wyciek tak jak Ty przypuszczasz tylko nie wiadomo gdzie, jak na cieply silnik leci to odparowuje i ciężko zlokalizować jeszcze do innego podjadę i zobaczę co powie czy to samo czy moze cos innego

Hmm.wróciłem dziś z pracy,temp oleju 85stopni. Odkręciłem korek zbiornika, poziom płynu ok 3cm poniżej zgrzewu, podniósł się ok 1cm. Założyłem tester szczelności (rurka do wina + odczynnik reagujący na CO2). Gazowałem ok 5minut, kolor się nie zmienił. Z tym, że w zasadzie nie bombelkował, włożyłem korek ciasno i szczelnie na pewno...
Zdjąłem tester a poziom płynu znowu był na poziomie zgrzewu....to już ja nie wiem....