Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

sawik198612

dziwny zgrzyt po puszczeniu gazu???

Recommended Posts

Witam,

Od 3 dni zauwazylem dziwny dzwiek w silniku. 

Gdy wlaczam opelka na zimnym silniku na luzie po dodaniu i puszczeniu gazu tak gdzies na 1500 obrotow po puszczeniu wlasnie gazu slychac lekki zgrzyt. Po wcisnieciu sprzegla i dodaniu gazu nie ma tego. 

Dwumase wymienialem jakies 4-5 lat temu i przejechalem na niej ok 60-70 tys. km. 

Tydzien temu wymienialem rozrzad kompletny. To raczej nie jest od rozrzadu bo nie ma spadku mocy ani obrotow. Wszystko jest ok oprocz wlasnie tego zgrzytu. 

Co prawda jest slabo slyszalny ale go slychac po rozgrzaniu silnika prawie wogole tego nie slychac.

Macie jakies pomysly co to moze byc???

Boje sie ze to skrzynia bo dwumase raczej wykluczam chyba ze lozysko na sprzegle??? 

Z której części komory silnika słychać ten dźwięk, i czy sprawdzałeś sprzęgło alternatora ?

Edited by darwoj10

Please login or register to see this quote.

Słyszę to od strony kierowcy bardziej. 

Myślisz że może to być alternator?

Też ma take coś jak leko dam gazu i puszczę to tak jakby coś tarabaniło, dziwny dźwięk jakby kulki się sypaly, sprzęgło alternatora zamówione jutro wymiana, 

A ktoś wie jak sprawdzić to sprzegiełko, bo u mnie kręci się tak i tak nie ma różnicy w jedno i droga stronę, 

Blokujesz srubokretem wirnik w środku i rolka w jedną stronę się kręci a w drugą się blokuje. Operacja po zdjęciu paska albo przy wyjętym alternatorze.

Please login or register to see this quote.

Nie zawsze się sprawdza takie sprawdzenie sprzęgła. Miałem tak, że sprzęgło niby działało poprawnie a słychać było cykanie nasilające się wraz z włączaniem odbiorników prądu , dopiero po osłuchaniu stetoskopem upewniłem się , że to właśnie sprzęgło altka siada i po wymianie dźwięk ucichł. Z tym , że u mnie dźwięk ewidentnie dochodził z prawej strony z okolic pasków.

Ostatnio kolega wymieniał sprzęgło altka które tarabaniło jak byś potrząsał puszką z kulkami w środku.

Spokojnie da się wymienić sprzęgło po zdjęciu paska bez wyjmowania alternatora.

Jest na forum poradnik  jak to zrobić.

Wiem że się da bo sam tak robiłem.