Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

TmSKaR

z22se prawidłowa wartość przepływomierza, chwilowa utrata wolnych obrotów

Recommended Posts

Witam, ostatnio moje auto dopadł problem chwilowego zaniku wolnych obrotów, tzn. silnik pracuje równo, po czym nagle zaczyna nim telepać obroty spadają na ok. 500 obr lub niżej, i albo zgaśnie albo wraca do prawidłowych obrotów. Trwa to może 2 sek. i tylko na ciepłym silniku.

Po podpięciu pod kompa zero błędów, sondy pracują. Zauważyłem, że przy wystąpieniu problemu wartość z przepływomierza wzrasta na około 15kg/h a czas wtrysku na ok. 5ms. Po unormowaniu przepływomierz pokazuje od 9 -11 kg/h a wtrysk ok 2.1 ms. Przy mocniejszym depnięciu na gaz przepływka pokazuje grubo ponad 100kg/h. Czy to są prawidłowe wartości przepływki ? Przeszukiwałem różne tematy i znajdowałem rozbieżne wartości.

Do tej pory podmieniałem cewkę, świece, czyściłem egr, przepustnicę i przepływkę. Filtry czyste. Jak narazie zastanawiam się nad tą przepływką,ale nie mam żadnej na chwilową podmiankę.

Czy ktoś z takim silnikiem mógłby sprawdzić u siebie jakie wartości pokazuje przepływka na wolnych obrotach? Ew. ma ktoś dostęp do TISa?

Dzięki za wszelkie info

Edited by TmSKaR

Udało Ci się dojść o co chodzi? U mnie podobny problem pojawia się i znika na ciepłym i też nie mam pomysłu.