Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wolek1996

Straszny Klekot Popychacze/Zawory Pomocy !!!Filmik na dole

Recommended Posts

Witam mam problem po wlaniu liqui moly modyfikator paliwa Diesel Zusatz ogolnie strasznie mi zaczely napierdzielac popychacze ,  zawory nie ma znaczenia czy zimny czy cieply silnik ciagle to samo auto vectra c 1,9 cdti 120 km przebieg 222tys co robic koledzy prosze o rade dodam ze zawsze jak to lalem z 1 miarke wiecej niz zalecali

To jest ten dzwiek olej wymieniany 5 tys temu

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Jak na moje to sa popychacze czeka Cie naprawa 

A luzy regulowane 

Nie nic nie robilem od wczoraj tak sie stało  czym silnik  bardziej rozgrzany to cyka glosniej

To pierwsze co to ściągnięcie pokrywy, i zobaczyć co się dzieje na oko,i pomierzyc luzy zaworowe 

Pierwsze co bym zrobił to zobaczył koło pasowe walu, a drugie ściągnął pasek odpalił, i ściągnął osłonę rozrządu, wydaje mi się że to nie zawory :D

Edited by suchy201180

Mi też się zdaje że to nie zawory :) a koło pasowe czy łożysko alternatora sprzegielko zablokowane. Może rozrząd przeskoczył o ząbek...Ale od Liqui moly to raczej to nie jest.

Ja miałem podobne dźwięki byłem pewien że sypie się silnik,a tylko padło sprzęgło alternatora 

No niech zobaczy właśnie z tej strony, co jest z tym forum że powiadomień nie dostaje :o

Please login or register to see this quote.

Nie tylko Ty nie dostajesz powiadomien:) nie wiem co jest...

Wyjasnilo sie winne okazalo sie sprzegielko alternatora oraz Alternator i teraz pytanko czy do wersji Z19DT 2004 rok jaki to alternator ma byc jakiego szukac bede szukal chyba uzywki jaka firme i moc najlepiej brac ?

To elegancko moze doszli bysmy do tego szybciej jak bys na filmie nagral wokol silnika :)

Nie wiem czy nie pewniej wyjdziesz jak po prostu wyciagniesz swoj i oddasz do naprawy. Czesci do zregenerowania altka nie sa drogie. Tylko musisz jakiegos elektryka znalezc. Nigdy nie wiesz co kupisz, moze kolejny na wykonczeniu. 

Podaj Vin sprawdzimy jaki ma byc. Najlepiej ten sam :) co byl

Pewnie denso 100a 

Wiec tak krotko opisze sytuacje .

Stuki jak na filmie zbieg okolicznosci z wlaniem plynu . 

Po sciagnieciu paska wielorowkowego okazalo sie ze uszkodzone jest sprzegielko alternatora i w alternatorze lozyska po zalozeniu uzywki altka Denso 105 A okazalo sie ze kolo pasowe rowniez ma luzy po zmienieniu kola pasowego na nowe INY tylko slychac klekot dieselka :)

Obawialem sie panewek z poczatku lub zaworow a okazalo sie zupelnie co innego . 

Dzieki Chłopaki za pomoc ! :)