Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam

Posiadam Saaba 9-3 z tym samym silnikiem co vectra. Od jakiegos czasu sluchac takie metaliczne stuki.. sa dosc glosne( slychac na filmiku).

Dzieje sie tak na zimnym silniku, po rozruchu po minucie zaczyna tak stukac, z 10 min i stukanie ustaje. To napewno nie sprzeglo bo po pierwsze juz je wymienialem a czy je wcisne czy puszcze slychac tak samo. Co to moze byc??

To ta 150 konna wersja.

Oto filmik:

Please login or register to see this link.

na filmie słabo słychać, ale jeżeli słychać bardziej z prawej strony auta ( za kołem ) to może być koło pasowe ( w skrajnym przypadku potrafi się zerwać a pasek w uszkodzić obudowę rozrządu i sam rozrząd ) . Wjedź na kanał i zdejmij osłonę będzie widać czy je telepie a na wyłączonym silniku może mieć luz. A jak nie masz takiej możliwości to do mechaniora by zdjąć pasek i zobaczyć czy będzie cisza. 

Albo sprzęgło alternatora 

Slabo slychac ale nawet w tak glupim filmiku slychac to metaliczne cykanie...

bardziej wydaje mi sie z lewej strony jest glosniej. 

co do kola pasowego to z 2 3 miechy temu je sprawdzalem bo wymienialem rolke prowadzaca paska bo mi wyla jak dodawalem gazu. No ale sprawdze to jak mowicie, zdejme pasek i bede pisal co dalej,

Aaa i odglos delikatnie przyspiesza jak dodaje gazu.

Edited by przemeks19

Otwórz maskę i spróbuj zlokalizować czy dźwiek dochodzi z okolic  pokrywy zaworów czy z okolic rozrządu.

Może to szlanki? Zimno jest. Puści bąka jak odpalisz?

taki jakby niebieski... ale to gryzacy zapach.. bardzo gryzacy, to chyba nie spalona ropa.

zrobilem im prawie 100 tys km i nie bierze ani grama oleju wiec to raczej nie olej

Edited by przemeks19

niebieski to bardziej olej....:mysli:

A może Ty mylisz pracę wtryskiwaczy ze stukaniem?

One wydają charakterystyczny dźwięk... Coś jak cykanie

Gdyby to były wtryski to słyszal bym to cały czas s to słychać najbardziej jak jest mróz.. podejrzewam że to popychacz słychać

ostatnio wymieniane były u mnie popychacze (też tłukło tylko na zimnym!!)... objaw był taki, że na zimnym też słychać było metaliczne stuki (po wymianie cisza)... to jest 16-zaworówka więc parę sztuk ich jest :) ... może u Ciebie padają te najdalej od rozrządu... u mnie padły te najbliżej...

jeśli chcesz sprawdzić to:

1. otwórz maskę,

2. zdejmij pokrywę silnika

3. przyłóż ucho do silnika i powoli przesuwaj się od lewej do prawej i z powrotem (leć po wtryskach)

Jeśli słyszysz stuki, przesuwaj się dalej aż znikną, później w drugą stronę. Jeśli dźwięk pojawia się i znika to obstawiałbym popychacze (rzadko sypią się wszystkie naraz). Ja za popychacze zapłaciłem koło 400 zł.

Powodzenia