Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gaśnie, nie odpala, po 1/2 dniach odpala

wyjcio
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, mam problem z Vectrą B - 1997, benzyna 2.0i 100kw.

Przed wymianą czujnika położenia wałka rozrządu samochód potrafił zgasnąć w trakcie jazdy, nie ma żadnej prawidłowości (bez różnicy na jakich obrotach), może przejechać 200 km albo 10 km, jednak po chwili odpalał i znów mógł jechać 100 km albo 1 km.

Po wymianie czujnika było lepiej (nie gasł i odpalał od pierwszego), ale to chyba był przypadek bo teraz znowu zdarza mu się to często, chociaż rzadziej w trakcie jazdy.

Samochód po wyłączeniu może odpalić lub nie, też brak jakiejkolwiek prawidłowości (przynajmniej ja nie widzę, np. wyjdę do sklepu i już nie odpalę).

Najdziwniejszą rzeczą jest chyba, to że gdy nie chce zapalić to wydaje się że akumulator jest całkowicie rozładowany (po kręceniu), jednak kolega podjechał, podłączył swój i nic, mimo że akumulator wydaje się całkowicie rozładowany, to po 1 dniu lub 2 (oczywiście bez ładowania) samochód odpala od pierwszego a akumulator kręci jak po ładowaniu?

Kolega próbował odpalić na swoim akumulatorze i za pomocą samostartu, żeby wykluczyć problemy z paliwem i akumulatorem, Kręcił ale nie odpalał.

Po 24 godzinach odpalił sam od pierwszego i tak jak pisałem, akumulator wydawał się całkowicie rozładowany a i tak po 24 godzinach odpala jak nowy.

Dodam że w trakcie jazdy dopóki nie zgaśnie to jeździ bez zarzutów żadnych spadków mocy czy obrotów, jak gaśnie to nie szarpie.

Dzisiaj np. sam go wyłączyłem po krótkiej jeździe (2km), gdy chciałem wrócić to odpalił od pierwszego ale zgasł po 2/3 sekundach i już nie odpalił.

Z góry dziękuję za pomoc.

Szczerze nie wiem co to może być. Możesz sprawdzać kilka rzeczy w ciemno by inni mieli łatwiej ocenić. 

Zacznij może od pompy paliwa. Odpalaj samochód po cichu (bez włączonego radia itp). Po przekręceniu kluczyka do pozycji || powinieneś usłyszeć na 2-4sek pracę pompy paliwa (ciche buczenie). Zerknij czy nie ma zależności; nie buczy - nie odpala. 

Z rzeczy które mi przychodzą do głowy to wiązka kabli. Może gdzieś przetarte i robi zwarcie/gubi napięcie. 

Check engine wyskakuje ? 

Próbowałeś odczytać błędy ? jest na to "domowy" sposób?