Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
eloziomwaw

siła nawiewu a ustawiona temperatura w climatorniku

Recommended Posts

witam, z tego co mi się wydaje to automatyczna klima działa tak że automatycznie i jak najszybciej doprowadza temperaturę w aucie do wybranej przez użytkownika. W takim razie gdy temperatura w aucie jest np. 10 st.C, silnik w pełni nagrzanym na 90 st. ustawiam temperaturę 20 st. i nawiewy zaczynają dmuchać, teraz zwiększasz temp. na 22 st. i dmuchawa zaczyna pracować na wyższym biegu. Dla czego ? Czy klimatronik nie powinien jak najszybciej automatycznie nagrzać do ustawionej temp. ? jeśli w kabinie jest 10 st. I włączamy ogrzewanie to czy na 20 czy 22 to auto powinno robić wszystko żeby nagrzać jak najszybciej wiec skad roznica w tempie pracy dmuchawy ?

Przecież jak szybciej dmucha to szybciej nagrzewa, szczególnie kiedy silnik jest nagrzany. W drugą stronę jest tak samo, jak zmniejszasz nastawioną temperaturę to zaczyna mocniej dmuchać.

Jak osiągnie ustawioną temperaturę to zwalnia

Ale powinno nagrzewa jak najszybciej wiec czy ustawie 20 czy 22 to siła nadmuchu powinna być taka sama i zmniejszyć się dopiero po osiągnięciu wybranej temperatury, ewentualnie chwilę wcześniej żeby nie przegrać, rozumiem że tak to działa wszystkich ?

Ja mam tego klimatronika i nie jestem szczęśliwy z tego powodu. Robi to jak chce. Praktycznie odwrotnie od intencji operatora. Chcesz trochę cieplej to mało łba nie urwie. Sterowanie temperaturą nie powoduje ze leci cieplejsze powietrze. Trzeba dać więcej żeby grzało ale wtedy grzeje za bardzo.

można ustawiać ręcznie tyko chyba szwankuje ściskanie przycisku od siły nadmuchu zeby wejść w opcję... da się to jakoś naprawić ?

Please login or register to see this quote.

Może coś w ustawieniach masz nie halo ? U mnie siła nadmuchu jest taka sama przy zmianie temp. Albo na tyle dyskretna, że tego nie odczuwam.

Przykładowo, ja w ogóle nie używam opcji auto. W sumie klimy to tylko jak jest ciepło iz rodzina jadę.... A tak to 17st, nawiew 2 i jest git

Wysłane z poczty

Siła nadmuchu wzrasta automatycznie gdy zmienimy temperaturę oczywiście w trybie auto. 

Odszranianie chyba od razu max. 

Przy auto wciskam przycisk przedniej szyby i nadmuch ustawia się na 6 i dyma na szybę, a na wyświetlaczu pokazuje się napis def.

Jak przestawisz nawiew na 3 to tryb auto sie wyłącza . Chyba :P

Edited by michalm83

Być może :D Bo w sumie guzika auto nie używam tylko w menu klimy mam autodystrybucje kierunków nawiewu ( czy jak to się nazywa ). Się jeszcze muszę poduczyć :P  Jak się miało wcześniej 2 pokrętła siła nawiewu i zimno/ciepło, to nie było problemu :D

JA nie wiem nawet gdzie to sie ustawia :P

Jeżdżę 3 autami i każde w auto. 

Klikasz środkowy przycisk klimatronika i tam są opcje. Włącz/wyłącz klimę. Kierunki nawiewu auto/szyba/przód/nogi i włącz/wyłącz czujnik jakości powietrza

To może podpowiesz w jakich warunkach działa hot hyper czy jakoś tak. W sensie ta elektryczna nagrzewnica 

QuickHeat :D. Poniżej 7 lub 5 stopni na dworze. Różne źródła różnie podają. Generalnie po 2, 3 minutach z nawiewu leci ciepłe powietrze.

QuickHeat  chyba nie mam.

No to u mnie musi być coś nie tak bo jak mam zimno w kabinie i ustawie auto i 20 to siła nawiewu 2 a jak zwiekrze na 22 to siła 4 a chyba od razu 4 powinno wskoczyć skoro auto ustawione to jak najszybciej ma nagrać

A gdzie mogą być te ustawienia ? pod wyciśniętym pokrętłem siły nawiewu chyba nie ma... b.t.w. pokrętło się psuje, nie kontaktuje jego wciskanie.

TTTM

???

Ten Typ Tak Ma :P . Problemy z pokrętłem to standard. 

Wyciągnij panel, popraw luty i psiknij kontaktem na potencjometr, powinno pomóc.

Faktycznie jak nacisnę guzik auto, to inaczej dmucha, a wcześniej myślałem, że chodzi o auto nawiewów w menu klimatronika :D