Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kamil00456

Problem z tempomatem.

Recommended Posts

Witam,

Nastał problem z tempomatem w VC 2007r, otóż przy próbie uruchomienia tempomatu tempomat się nie włącza lub "załapuje" na chwile i sie rozłącza lecz gdy lekko uniosę manetkę do góry to tempomat trzyma cały czas czy to problem manetki która nadaje się już do wymiany czy może zabrudzone styki ? jak wyciągnąć tą manetkę w wersji poliftowej ? Pozdrawiam.

Jeśli zaraz będzie problem że założyłem nowy temat, to tak szukałem na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Tematów o tempomacie jest dużo, ale chyba faktycznie nie ma jednego, który opisuje rozwiązanie problemu od A do Z. Generalnie, jak rozłącza się tempomat po ruszeniu manetką, to winne są albo blaszki na manetce (można je przeczyścić łatwo), albo styki w cim. Styki w cim też można próbować czyścić i może problem ustąpić, ale nieraz pomaga dopiero wymiana gniazda manetki.

Wiesz może jakim sposobem wyciągnąć manetkę w wersji poliftowej ?? na forum jak czytałem to widziałem tylko foty wersji przedliftowej i tam można było wsunąć drucik i manetka ładnie wychodziła u mnie nie ma tego wyżłobienia w manetce i nie mogę w ten sposób jej wysunąć

Please login or register to see this quote.

Normalnie za nią ciagniesz i powinna wyjść  

Próbowałem nawet lekko przez siłę i nie chciała wyjść. Brak odwagi tego mocniej zrobić żeby nie urwać.

Przed ciągnięciem musisz zapadkę odblokować. Spinaczem biurowym to ogarniesz. Ściągasz gumkę i z dołu zobaczysz wyżłobienie grubości spinacza. Wsuwasz go tam i manetka lekko wyjdzie.

Musi być. Z dołu, albo z przodu.

Wyjmujesz ja jak np tym filmiku 

polecam rowniez sprey do polaczen elektrycznych do stykow u mnie po spryskaniu zaczela laczyc normalnie wydaje mi sie ze cos zasniedzialo i nie styka

Problem z tempomatem rozwiązany :) po wyciągnięciu okazało się ze pod plastikiem ze stykami była podłożona zwinięta kartka 😂 żeby pewnie bardziej dociskalo i łączyło styki 😂 robota Janusza :) 

Hahahaha