Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

yamakasi

Instalacja LPG do z20net

Recommended Posts

Ciężko powiedzieć. Jeśli chodzi o temperaturę to raczej odrazu. Reszta może wyjść po czasie. Nie ma się czym za bardzo przejmować, bo jak napisałem, problemy przynajmniej teoretycznie zostały usunięte

A jakie są objawy z tym słabym utrzymywaniem temperatury pod obciążeniem? Przełącza się na PB? A jaki aktualnie parownik zakładają np. w Tczewie. Z tego co słyszałem to tam nie ma raczej żadnych problemów po założeniu lpg. 

Przy założeniu że instalacja jest w 100% poprawnie wyregulowana to przerzuci na benzynę

Ja gdy zakładałem gaz w marcu 2018, właśnie proponowano mi AC r01, ale nie chciałem go bo miałem w poprzednim aucie, spadało ciśnienie, zmieniłem membrany, wyczyściłem nadal to samo, wymieniłem cały reduktor trafiłem na wadliwy, wymieniłem na tomasseto i chodził 20tys do sprzedaży auta bezbłędnie. Ja do siebie wybrałem gold gtx, wtedy to była nowość gazownik mówił, że założył dopiero jeden taki, a mój był drugi przejeździłem na nim już prawie 30kkm i wszystko okej póki co. Wiem, że to lekka przesada jak do serii bo producent deklaruje obsługę 340km. Ma podwójne zasilanie. Wtryski mam AC W02, wtedy jeszcze gazownik nie miał dostępu do w03, ale z tych które mam jestem zadowolony, choć mogłyby być cichsze.

Posted (edited)

ja na twinie zrobiłem 120 000km w ciągu 5.5 roku i zaczyna lecieć płyn chłodniczy. W ciagu tego czasu raz spaliła się cewka tak to ok

Edited by dam9an

Co do Kme gold gtx to dla mnie to chłam którego nie mozna wystroic meczyłem sie z producentem rok z reklamacjami i sobie odpusciłem. Przy pelnym bucie i puszczeniu gazu reduktor zaczyna sie pompować i zalewa silnik. Jest jeszcze opcja ze gazownik nie umie sobie poradzic ale czytałem opinie paru innycj ludzi na forum lpg i tez były takie sytuacje. Jednak producent zerzeka sie ze nic takiego sie nie dzieje, ponoc daje rade przy wiekszych mocach STAG R02 TWIN. Ja narazie sie meczy z Kme.

Posted (edited)

Przeładowuje ciśnienie na parowniku podczas cutoff. Też tak miałem na parowniku Gold GT - auto lubiło zgasnąć kiedy zrobiło się buta w podłogę i od razu odpuściło i wrzuciło na luz. Łatwe do ogarnięcia przez gazowników, przynajmniej w mojej sytuacji poradzili sobie bez problemu. U mnie zrobili to na gwarancji. 

Edited by lotusso

Please login or register to see this link.

tutaj pod linkiem jest zgrabnie opisane w pigułce co najlepiej zainstalować i jak sobie poradzić z ewentualnymi problemami w z20net.

Posted (edited)

Czyli rozumiem ze musze szukac innego gazownika co to ogarnie? Ja golda załozyłem po zwiekszeniu mocy, niestety nik nie był w stanie mi nic podpowiedziec wiec sam zaryzykowałem. Reduktor ma kolo roku a wymienianych mialem z 5 sztuk i kazdy sie pompuje.

Edited by pierre27

Posted (edited)

bo tak jak jest opisane na saabtuning większość parowników pewnie przeładowuje ciśnienie przy silnikach z turbo. Tylko kilka modeli jest bardziej stabilnych ciśnieniowo. Gold GT jest stworzony do silników wolnossących o większych mocach ale jest też do ogarnięcia przez kumatego gazownika w przypadku turbo. Zadzwoń gdzieś w parę innych miejsc i podpytaj czy znają temat i czy potrafią to ogarnąć. Do tych co nigdy czegoś takiego nie robili nie ma sensu jechać bo będą się uczyć na twoim silniku i jeszcze coś spieprzą. 

Edited by lotusso

Mój gazownik to wystroił z sondą ale nie był w stanie ogarnać pompowania i powiedział ze to wina reduktora dlatego tez go reklamowałem ale bez skutku. Zaproponował montaz ac twin gdy ja miałem zakupionego nowego golda. 

Mój też był strojony przez AFR. Ale ciśnienie na reduktorze trzeba oddzielnie ogarnąć.