Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Simon80

Alpine cde-w296bt - słaby bas

Polecane posty

Witam kolegów. 

Fabryczne cdr 2005 zaczęło niedomagać, więc w głowie zrodziła się myśl o wstawieniu czegoś innego. Wybór padł na Alpine cde-w296bt. 

Na wiosnę tłumienie drzwii, może wymiana głośników. Wzmacniacza i SW puki co nie planuję. 

Po podłączeniu i kilku godzinach ustawiania już nie mam pomysłu co zrobić. Otóż o ile na fabryce basy były w miarę  porządne to z alpinki nijak nie mogę wydobyć tego co z cdr2005. Próbowałem balance na jedną stronę i jest to samo (czytałem o takim teście na błędną polaryzację). 

Teraz pytanie czy to wina głośników? Za słabe pod to radio? Czy może powodem jest fakt że jestem laikiem jeżeli chodzi o ustawienia audio :) i da się coś z tym zrobić. 

Głośników jest bodajże 5 - tył x2, przód 2 x drzwii i 2 x tweetery, i ten nieszczęsny środkowy pod szybą. Vectra c 2004 kombiak. 

Może ktoś ma jakieś pomysly/wskazówki? 

Pozdrawiam 

Na bank pogrzebales coś w ustawieniac i spaprałeś :P Juz sama zmiana radia da ogromny efekt. Też zmieniałem cdr2005 ale na Pioneera 2din i z wygluszonymi drzwiami bajka :) Włącz mediaexpandera i powinien podbić barwę (czego nie polecam ;) ).

Wywaliłem środkowy głośnik - duży plus. 

W ustawieniach coś pogrzebałem i jest dużo lepiej. Mega dużo możliwości ma to radio.. Sporo nauki przede mną 

Niestety ale taki efekt będzie bez wygluszonych drzwi. Najlepiej zresetować ustawienia radia i od nowa zacząć, lub wcale :-D

Ale prawda taka że po zmianie radia, głośniki niedomagają i bas się gubi. 

Pora roku nie sprzyja wygluszaniu :) jak tylko zrobi się cieplej zabieram się za to. Zdziwiło mnie to, ze na starym radiu było dużo lepiej. 

To jeszcze się zapytam czy jeżeli radio ma wbudowaną zwrotnicę, warto kupować głośniki które mają ją w zestawie? 

Zresztą pewnie dopiero po ogarnięciu drzwi iponownych ustawieniach będę wiedział co dalej. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jeżeli nie poradziłeś sobie z prostymi obecnymi ustawieniami dźwięku, nie kombinuj w aktywce, tylko na początek kup głośniki ze zwrotnicami które będą miały dobrze dobrane parametry i nie będzie problemu. Lepiej na początku zacząć od pasywnego systemu. 

Tym bardziej że nie będziesz miał wzmacniacza z tego co pisałeś, więc nawet rozdzielenie głośników na przód i tył przy aktywnym podłączeniu nie będzie możliwe. 

A w jakie głośniki warto zainwestować? Tył bym odpuścił. Skupię się na przodzie. W granicach 400-500 zł. 

A może bez wzmacniacza nie ma co pakować mocnych głośników. 

Rozważyć mogę też jakiś wzmacniacz pod przód.. 

Ech.. A miałem tylko wymienić radio.. ;)

Dobra opcja za 549,00 Morel maximo 6.2, fajny ciepły ciepły dźwięk, a zarazem z pazurem. Bardzo dobrze sobie radzą pod samym radiem. 

Napisano (edytowany)

A jakiś maly wzmacniacz do ich napędzania? 

Edytowano przez Simon80

generalnie dobrze spisują się pod samym radiem. Do jakiej kwoty ten wzmacniacz?

Od razu napiszę, najlepiej coś z używek typu Sony xm, starych alpine.

Kwota nie jest tu jakimś ogranicznikiem. Jednak szaleć nie zamierzam. 

A co powiecie o SW aktywnym? Gdybym jednak chciał trochę mocniejszych niskich tonów.. 

Ogarnąłem trochę sprawę aktywki w tym radiu. Jest znacznie lepiej. 

To jeszcze temat ustawienia radia 3 way lub 2 way.. Kiedy ustawię 3 way dźwięk jest o wiele milszy dla ucha, bas głębszy. Na 2 way właśnie była straszna lipa. Na 3 way nie ma opcji FADER i tył nie działa. 

Czy tak powinienem mieć ustawione radio? 

Tak wiem.. Głupie pytania może ale chcę rozjaśnić sobie niektóre kwestie. Dzieki za dotychczasową pomoc

No to właśnie pytanie ile chcesz wydać na wzmacniacz, wtedy będzie można coś dobrać. 

Aktywne subwoofery są beznadziejne i nie grają tak jak powinny, zresztą to zazwyczaj marki peiyng lub vk oferują. Tragedia. 

3way ustawiasz jak masz podłączony wzmacniacz, 2 Way masz bez wzmacniacza. W 3way masz mnóstwo ustawień parametrów, dla każdego głośnika z osobna, zbocza, rzędy, czasy itp. Ale to polecam zacząć od FAQ Nazara i określenia czego chcesz od zmiany dźwięku. 

Tak przy 3way nie ma fader bo tam określasz pozycje dla odsłuchu i czasów. Do tego możesz wyłączyć końcówkę mocy w radiu i grać tylko przodem ze wzmaka 

Zmień ustawienia filtra dolnoprzepustowego. Najprawdopodobniej obcioles jakieś częstotliwości. Ja mam podobny model Alpine, wymieniłem głośniki na helix nie pamiętam modelu,  tylko przód, pod radio bez wzmaka. Tyl odciety. I obowiązkowo wytłumienie drzwi. Efekt mnie zadowolił. Ale jeszcze wzmak carpoint i sub,  magnat( taki miałem)powoduje efekt przestrzenności basu , ale nie jest nachalny typu bum bum, kwestia regulacji, jest poradnik na forum do tego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.