Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Gawara

Fotele VC

Recommended Posts

Czy to prawda że nie są wygodne :?: :roll:

Siedziałem w Vectrze C i miałem to samo odczucie :?

Jak je oceniacie :?:

Edited by Sizon
Zmiana tytułu po scalenie tematów.

Guest Tommy

Powiem tak....

W Vectrze C są takie sobie ale jechałem z kolegą jego VC konbi do Włoch i plecy mnie w sumie nie bolały (mam problem z kręgosłupem i jestem wrażliwy na jakość foteli).

Natomiast w GTSie to już całkiem inna bajka.... Fotele w tej wersji są najwygodniejszymi z wygodnych foteli ze wszystkich w których dane mi było do tej pory siedzieć!!!!

Nie mówię tego dlatego, że sam posiadam taki samochód. To w pełni obiektywna ocena.

Do tego dochodzi fakt, że kiedyś AMiS był test foteli w klasie D i właśnie VC GTS wygrała spośród chyba 10 czy 12 pojazdów tej klasy, najlepiej sprzedających się w Europie.

Zresztą sam sobie sprawdź

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Siedziałem w Vectrze C (sedan co prawda) i najbardziej denerwujące jest siedzisko

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">. Człowiek ma wrażenie że siedział na jego skrajnych punktach co powoduje niemiłe odczucia . Muszę sprawdzić jak to wygląda w GTS-e. Znajomy sprzedał właśnie GTS-a (3.0 V6 diesel) dlatego że miała fatalne fotele (to wymienił jako najważniejszy powód sprzedaży hmm.gif) Twierdził że po przejechaniu 91 tys km miał już ich całkowicie dość . Chawalił bardzo udany silnik. Dlatego szukam potwierdzenia informacji o niezbyt miłych siedziskach w Vectrze C. Czy wasze odczucia sa również takie :roll: :?: Może inaczej są wykonane fotele skórzane a i inaczej welurowe hmm.gifniewiem.gif

Guest p1lukas

Ja sobie chwalę, ale akurat nie jestem obiektywny - każda sroka swój ogon i tak dalej. Ale niewygodne fotele to są w renówkach - miękkie jak babcina kanapa. Mnie odpowiadają twarde i takie właśnie są w VC. Jedynie odcinek lędźwiowy jest słabo zorganizowany. Zdecydowanie mógłby być lepszy.

Guest jacenty

Please login or register to see this quote.

... cóż. Niezbadane są opinie użytkowników. Dla mnie fotele w GTS-ie są bomba. Neguję spostrzeżenia znajomego.

Pośmigałbyś troche Volvo to byś zmienił zdanie, tam są dopiero "kanapy" :wink:

Guest Tommy

Właśnie o to chodzi, żeby nie byuło kanapy a kubełkowy fotel.

Gawara ten Twój znajomy to miał chyba 3.2 V6??

Dziwię się, że mu fotele przeszkadzały...

On chyba z takich co im wszystko przeszkadza

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak byś znał Volvo V40 2.0 Turbo to byś wiedział że tam nie ma kanap... :|

Guest Tommy

tak napisałeś.

Akurat ten samochód testowałem jakieś 2 miesiące temu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Fotele dobre ale nie powiedziałbym, że lepsze niż w gtsie.

Co do foteli najlepszych z najlepszych w jakich zdarzyło mi sie jeździć (nie usiąść) to 911 turbo z 2000 roku.

To było naprawdę coś. moje czy tego Volvo to popierducha

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miał GTS-a 3.0 V6 diesel

Gość bardzo dużo jeździ (brał też udział w jakiś rajdach - amatorsko)

Ma pojęcie o aucie i do Vectry nic nie miał poza ... fotelami :roll: :shock:

to była główna przyczyna która go skłoniła do sprzedaży :roll:

Guest Jaca

qrde az ciezko uwierzyc ze ludzie sprzedaja auto warte ponad 100 tys tylko dlatego ze fotel jest niewygodny.,......qrde chcialbym miec takie problemy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

teraz śmiga Volvo i mówi że jest duuuużo lepiej :roll:

Guest jacenty

może jak jechał te 90 tys. km to powinien choć raz wysiąść i rozprostować kości ?

może

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

faktem jest że zrobił je w chyba niecałe 1,5 roku :shock:

Guest Tomako

Hmm nawet nie przyszło mi do głowy, że może cos byc nie tak z fotelami. Są twarde i świetnie trzymaja. jest regulacja na lędźwie choć nie używam

Spędzam mniej czasu za kólkiem więc być moze jestem nieobiektywny ale dla mnie sa ok.

We francuzach to jest tragedia ... kanapy miękkie a wzornictwo cokolwiek discopolowe ;-)

Guest Tommy

ja spędzam 50 000 - 60 000 rocznie i wiem co mówię.

Guest stansfield

Odkąd mam GTS-a mój kręgosłup z którym też miewam kłopoty właściwie nie narzeka.

Moim zdaniem (również subiektywnym) to najlepsze fotele w jakich dane mi było siedzieć.

Guest Tommy

Tak... nie są złe napewno.

Ja zdecydowalem sie na wymine foteli na omegowe po przejechaniu kilkudziesieciu km po autostradzie w Niemczech. Moze bede nieobiektywny bo siedze w tych fotelach od jedenastu lat ale to jest to. Oryginalne fotele za bardzo mnie wypychaly do przodu i oparcie ud bylo zbyt twarde. Zreszta czytales pewnie moj temat o tym.Pozdrawiam.

Według mnie fotele w VC są bardzo dobre. Mówię to, bo różnymi autami jeździłem do rodziny we Francji 1600 km jednym cięgiem. I we wszystkich autach, w których fotele wydawały się idealne zaraz po zajęciu miejsca za kierownicą, po 1000 km nie mogłem sobie w nich miejsca znaleźć. Natomiast w VC, za każdym razem jak tylko wsiądę, jakoś nie mogę się wpasować w fotel, szczególnie jak żona go przestawi. Ale jak już uda mi się go ustawić to pomimo, że jest twardy mogę jechać na koniec świata i nie czuję żadnego zmęczenia.

Guest dejot

Zgadza się na 1000%.

Fotele są OK, plery nie bolą, dobrze trzymają, prawie ideał gdyby nie to cholerne siedzisko.

Jest za wąskie i twarde boki gryzą w uda. Wrażenie takie jakby się przysiadło kieszenie grubej kurtki wypchane jakimś żelastwem. Na krótkich trasach bez znaczenie i mozna się przyzwyczaić ale jak jeździłem po 400-500km to można było się wykończyć tylko i wyłacznie przez to siedzisko. Nic nie daje robienie przerw bo po prostu po kilku godzinach jazdy, nawet z przerwami zewnętrze części ud miałem tak ubite i ugniecione jakbym w nie dostał niezłą pałą.

Po roku nie wytrzymałem i padło - spróbuję przemodelować siedzisko a jak nie pomoże to sprzedaję auto, pomimo że było roczne. Tapicer szył mi akurat tapicerkę ze skóry więc była okazja na zmiany. Wydłubaliśmy te twarde pianki po bokach siedziska, wsadził tam trochę inne i inaczej uszył boki siedziska. Teraz jest OK chociaż dalej nie idealnie. W GTS-ie oprócz lepszego trzymania jest ten sam problem - gniecie w d*** i tyle.

Też mi to dokucza. Zwłaszcza na dłuższych trasach. Kombinowałem z ustawieniem fotela góra / dół / pochylenia, ale bez rezultatu. Jedynym sposobem to trzymać nóżki razem :mrgreen: Ale to nie leży w męskiej naturze :wink:

No to teraz naprawdę musze sie zastanowić czy zmiana auta na GTS-a ma sens

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja powiem Ci tak odnośnie zmiany VB na VC:

Ostatnio do mojej vectry wsiadł znajomy, który obecnie ma Mondeo, a wcześniej miał VB.

Powiedział że nie ma czego porównywać, VC to w ogóle inna bajka, wnetrze większe, wszystko dużo lepsze i ładniejsze niż w poprzednim modelu :wink:

Właśnie siedziałem w VC Piotra z Gdańska i muszę powiedzieć, że fotele od Omegi są rewelacyjne i to te fotele powinni montować w Vectrach C :!: .

To co montują nie nadaje się do jazdy na długich trasach . Są za krótkie, za małe i szalenie niewygodne (nie dotyczy osób o niskim wzroście - chyba właśnie dla nich je robiono ) :razz:

Generalnie VC ale z fotelami od Omegi to najlepsze rozwiązanie.

Pytanie tylko czy to się opłaca :roll: :?:

ps.

Lepsze fotele są w VB niż w VC :mrgreen: