Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Błąd P0110 problemy z przepływomierzem X18XE1

Twardy98
 Share

Recommended Posts

Kieruje się do was forumowiczów z wielką prośbą pomocy z tym problemem. Od kiedy kupiłem swoją vb pojawił się check Engine, który w rozwinięciu przynosił błędy spalania stukowego na wszystkich cylindrach, błąd P0110 P0100 i parę innych lecz związanych z wymienionymi. Wspomnę że auto ma silnik X18XE1 i pracuje na instalacji sekwencyjnej LPG. Na gazie jeździ trochę lepiej z tymi bledami. Wymieniłem przepływomierz a błędu P0110 nawet nie da się usunąć. Auto nadal ma problem wkrecaniem się. Czasem na biegu jałowym wciśnięcie gazu w podłogę nie robi na aucie wrażenia i dalej obroty stoją, często poszarpuje i ogólnie reakcja na gaz jest "twarda" poniżej 2500obr masakra, szarpie świruje. Oczywiście na Benzynie te odczucia są mocniejsze niż na LPG. Proszę was o szybką pomoc.

Pozdrawiam, Twardy :)

IMG_20170930_135658.jpg

IMG_20180113_160343.jpg

Może padł czujnik położenia wału. Miałem to samo tylko że u mnie w ogóle nie miał siły jechać po wciśnięciu gazu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ale czy czujnik położenia wału nie pokazałby się jako błąd? Auto często ciężko pali, przez jakąś chwilę latają obroty między 500-1000. Czasem jak nie dodam gazu to nawet nie zakręci. :/

W sumie mogę spróbować wymienić czujnik położenia wału korbowego. Polecicie coś taniego na intercarsie? Bo o TopRunie to mieszane opinię słyszałem a widzę że ten czujnik 9 duszek kosztuje to nie majątek.

6 godzin temu, Olek21 napisał:

Może padł czujnik położenia wału. Miałem to samo tylko że u mnie w ogóle nie miał siły jechać po wciśnięciu gazu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

właśnie u mnie wkręca się dopiero powyżej 2500 a poniżej to walka o przetrwanie. ale też długo mocy nie ma, powyżej 3800-4000 obroty stoją w miejscu prawie..

• 2 weeks later...

Po paru godzinach spędzonych ze schematem miernikiem i techem2 znalazłem przyczynę całego zamieszania. Przepływomierz jest sprawny, wiązka też. Uszkodzony jest sterownik silnika który pokazuje sygnał 5.1v stałe gdzie od przepływomierza jest oddawany sygnał ok. 2.8v więc zabieram się za szukanie sprawnego sterownika.

Temat można zamknąć :)

• 8 months later...

Witam pozwole sobie odświeżyć ten temat ponieważ mam problem ze swoją Vectra a po odczytaniu kodów blyskowych mam podobne błędy co autor 0100, 0110, oraz dodatkowo 0505. Objawy były takie że gdy zapalił się check auto od razu gaslo na wolnych obrotach i szarpalo w czasie jazdy, i nie chciał jeździć na gazie. Postanowiłem wyszyscic dokładnie przepustnice i pomogło na gasniecie auta, ładnie wkreca się na obroty ale tylko do ok 3000 rpm, po tej wartości jest odcięcie. No i nadal nie jeździ na gazie. Przed chwilą podmieniłem przepływomierz na identyczny używany ale jest bez zmian. Nieszczelności żadnych nie znalazłem. Pomóżcie proszę znaleźć powód tych problemów bo zrujnuje mnie jazda na Pb z takim spalaniem(podskoczylo trochę do góry) a niestety nie znam w okolicy mechanika znajacego się na elektronice samochodowej. 

Edited by panRys87

13 godzin temu, panRys87 napisał:

mam podobne błędy co autor 0100, 0110, oraz dodatkowo 0505.

P0100 Przepływomierz powietrza / miernik ilości powietrza, awaria obiegu prądu wiązka przewodów, przepływomierz powietrza / miernik ilości powietrza, urządzenie sterujące silnika
P0110 Czujnik temperatury pobieranej, awaria obiegu prądu, wiązka przewodów, czujnik temperatury pobieranej, urządzenie sterujące silnika
P0505 Regulator biegu jałowego – złe działanie wiązka przewodów, nastawiacz biegu jałowego / zawór kontroli biegu jałowego, silnik klapy przepustnicy, jednostka zaworu przepustnicy ciężko chodzi / zablokowany, urządzenie sterujące silnika

13 godzin temu, panRys87 napisał:

Przed chwilą podmieniłem przepływomierz na identyczny używany ale jest bez zmian.

Pewny jesteś tez używki ?

Najlepiej podłączyć pod fejs. I jak cichy117 napisał. Skasować, zobaczyć które wrócą. Sprawdzić parametry.

Na aukcji sprzedawca zapewniał że ze działa prawidłowo. Zauważyłem też że po odpieciu wtyczki od przepływomierza nie ma różnicy. 

Może by tam coś miernikiem dało się posprawdzac, tylko nie bardzo wiem co i jakie wartości powinno mieć. 

Czytałem też o podłączeniu nowej masy. 

Edited by panRys87

2 minuty temu, panRys87 napisał:

Na aukcji sprzedawca zapewniał że ze działa prawidłowo. Zauważyłem też że po odpieciu wtyczki od przepływomierza nie ma różnicy. 

Wydaję mi się, że powinieneś najpierw błędy skasować i wtedy podłączyć, bo działa Ci w trybie awaryjnym więc różnicy nie poczujesz. Ale mogę się mylić.

2 minuty temu, panRys87 napisał:

A odłączenie aku na 3 godziny nie powinno skasować błędów? 

Kolego ale jak chcesz skasować błędy skoro one ciągle są ? Trzeba normalnie fejsem. Podpinasz ten zakupiony przepływomierz i sprawdzasz co się dzieje

Jeśli już koniecznie chcesz coś robić bez kasowania błędów to zacznij od wiązki. Masz x20xev a tam lubią sypać się izolacje. Jeśli tu będzie ok to przepływka i krokowiec leżą. Co do gazu to jeśli zrzuca na benzynę to brakuje ciśnienia. Mogą być zapchane filtry albo nie otwierający się elektrozawór. Weź kogoś do pomocy i słuchaj czy podczas przełączania słychać cyknięcie przy reduktorze i butli. Co to za instalacja?

5 minut temu, cichy117 napisał:

Co do gazu to jeśli zrzuca na benzynę to brakuje ciśnienia.

Ewentualnie przewód podciśnienia może być przełamany przy króćcu reduktora. U mnie przez niego też na benzynę przerzucało.

19 minut temu, cichy117 napisał:

Masz x20xev a tam lubią sypać się izolacje. Jeśli tu będzie ok to przepływka i krokowiec leżą. Co do gazu to jeśli zrzuca na benzynę to brakuje ciśnienia. Mogą być zapchane filtry albo nie otwierający się elektrozawór. Weź kogoś do pomocy i słuchaj czy podczas przełączania słychać cyknięcie przy reduktorze i butli. Co to za instalacja?

Mam x18xe1 jak w tytule. Gdy jestem w aucie słyszę że jest cyknięcie przy butli jednak po chwili przełącza ponownie na benzynę. Instalacja to sekwencja od brc

13 minut temu, Cretux napisał:

Ewentualnie przewód podciśnienia może być przełamany przy króćcu reduktora. U mnie przez niego też na benzynę przerzucało.

Sprawdzałem wszystkie wezyki gdy czyscilem przepustnice i były ok. Na początku check zapalal się i gasnal i gdy gasnal na gazie chodził dobrze a gdy się znów zapalal znów nie chodził na gazie. 

1 minutę temu, panRys87 napisał:

Mam x18xe1 jak w tytule. Gdy jestem w aucie słyszę że jest cyknięcie przy butli jednak po chwili przełącza ponownie na benzynę. Instalacja to sekwencja od brc

Twój opis trochę zmylił. Wg mnie najlepiej w tej chwili skasować błędy fejsem. Podłączyć przepływkę i sprawdzić jak auto się zachowuje, które błędy wrócą. Teraz to możesz w ciemno szukać po kolei.

W opisie masz 2.0, więc tym się zasugerowałem. W takim razie zastanawiałbym się nad sterownikiem. Cyknięcie przy butli to połowa sukcesu bo tak samo ma być przy reduktorze. Filtry kiedy zmieniane?

Sorki zmieniałem auto 😉 filtry i regulacja robione 2 miesiące temu. Możecie polecić jakąś aukcje gdzie kupić Złącze za pomocą którego polacze się z komputerem bo wszystko co znajduje to nie podchodzi. Najlepiej takie które od razu obsłuży Vectre C polifta bo nie dlugo będę zmieniał 

Opcom. Nie ma na allegro, tylko aliexpress. Czasem na olx można znaleźć. Zobacz czy elektrozawór przy reduktorze się otwiera

Ok, sprawdzę ale jutro dopiero bo jestem już w robocie, autem zastępczym. Trzeba będzie zamówić tylko że to będzie chyba trochę szło. 

Czy to będzie dobre? :

https://m.aliexpress.com/item/32695234286.html?pid=808_0000_0209&spm=a2g0n.search-amp.list.32695234286&aff_trace_key=a45d05d75dfb4e508a3e33c28487556e-1538481820644-04061-UneMJZVf&aff_short_key=UneMJZVf&aff_platform=msite

Edited by panRys87

Jeśli trzeba to mam na sprzedaż sterownik z pestką i czytnikiem immo w 100% sprawne jak i reszte osprzętu do silnika i nie tylko z mojej viki b 1.8 16v x18xe1 bo dachowanko miałem 😏

Edited by Twardy98

Rok temu zgubiłem klucze i udało mi się nabyć cały zestaw, klucze się znalazły a sterownik z resztą zostały na czarną godzine😉 jutro powinien OpCom do mnie przyjść to upewnię się czy to on winny.

Przy reduktorze nie słyszałem żadnego cyknięcia, jednak przelaczyl się na gaz ale po przejechaniu ok kilometra znów przerzucilo na Pb. 

Edited by panRys87