Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zakup auta w NL (proszę o podpowiedz )


Recommended Posts

Witam.

Przeglądam oferty aut w NL i w wielu ofertach są podane dwie ceny zarówno ,,droższa" i druga tańsza ,,tzw cena eksportowa"

Rozumiem że ja jako Polak kupując auto w NL i wywożąc je do PL zapłacę cenę eksportową? Gdzieś kiedyś czytałem że trzeba jakiś podatek zapłacić... czy to prawda?

Jako przykład wrzucam ofertę.

Ktoś orientuje się w temacie?

 

IMG_20180113_171003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak, cena na eksport, oznaczna, że auto jest od handlarza i często to będzie ulep, ale widzę, że przeglądasz stronę z autami walonymi, wiec to cię nie dziwi.

Prywatna osoba nie robi takich rzeczy. I ceny są umowne. Na używane auta w NL jest gwarancja / rękojmia. Druga rzecz, jak auto jest na eksport, to handlarz możne ubiegać się o zwrot podatku BPM, dlatego może być tańsza cena, ale wtedy pewnie będzie chciał foto dowodu rej. z PL, jako dowód do odzyskania podatku.

Auto w NL trzeba wyrejestrować w RDW lub uprawionym punkcie lub kupić tablice eksportowe. Podobnie jak w DE.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie szukam dla kobiety lekko uszkodzonej ASTRY K i jest kilka prawie nowych autek z przebiegami do 10 tys km z 2017 roku do małych napraw w cenach od 8 tys Euro ( 4 lata temu kupiłem uszkodzoną J z przebiegiem 19 tysięcy zrobiłem i śmiga 4 ( 70 tysięcy km ) rok bezawaryjnie. Więc może znowu pójdę tą drogą... :mysli:

OK czyli rozumiem że dla mnie szarego obywatela PL będzie cena eksportowa i za tyle kupię auto. Po rejestracji wysyłam mu skan dowodu i handlarz sobie w NL ogarnia zwrot BPM. Tak? A co w przypadku gdy np auto będę naprawiał miesiąc, dwa, trzy i proces rejestracji w PL się przedłuży?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2018 o 19:11, krzysiek16v napisał:

Po rejestracji wysyłam mu skan dowodu i handlarz sobie w NL ogarnia zwrot BPM. Tak? A co w przypadku gdy np auto będę naprawiał miesiąc, dwa, trzy i proces rejestracji w PL się przedłuży?

Musisz dopytać. Wiem, że coś takiego da się zrobić, ale ja nie znam tego z praktyki. Interesowały mnie auta z NL, to co nie co wiem, ale do zakupu nie doszło. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP