Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Po wymianie zacisku problem

tomi188
 Share

Recommended Posts

Witam wymienilem prawy tylni zacisk hamulca. Zostal on odpowietrzony chyba:) bo wyciekow zadnych nie ma na pewno zostalo to sprawdzone a po odpaleniu silnika przy mocniejszym wduszeniu hamulca hamulec pomalu wpada w podloge. Czy jest nadal zapowietrzony? Czy musze wszystkie hamulce odpowietrzyc? Czy tylko oba tylnie czy moze cos innego sie stalo? Samochod w sumie hamuje normalnie. Aaa i bardzo slaby jest teraz reczny. Przed wymiana byl bardzo mocmy. Pozdrawiam

Edited by tomi188

to ma tak byc...tez kiedys robilem cos z hamulcami i naprawie zauwazylem to co Ty. Pojechalem do ASO bo bylo najblizej, a tam mi wyjasnili dzialanie pompy i zaworow itd. 

Tak ma byc, ze pedal ma wpadac w podloge bardzo powoli na odpalonym silniku.

Powaznie? Ale wydaje mi sie ze przed wymiana zacisku tego nie bylo. Na odpalonym silniku jak wduszalem hamulec to robil sie twardszy i nie wpadal w podloge. A teraz wpada 

Edited by tomi188

Ale to dlaczego reczny jest slaby? Wczesniej jak zaciagnalem reczny to dzwignia recznego byla mniej wiecej na pol naciagnieta i auto stalo a teraz zaciagam reczny do konca i w sumie nie trzyma auta jak powinno.

Wczesniej na pewno tak nie mialem 

chyba wiem w czym jest problem? Czy mozliwe ze zakladajac troche inny zacisk sie tak stalo? Teraz zauwazylem roznice moj zacisk oryginalnie byl z krotkim uchwytem do linki recznego a zalozylem z dlugim uchwytem czy to ma znaczenie?

Zalaczam zdjecia podgladowe z internetu

Zdj nr 1 z dlugim uchwytem

Zdj nr 2 z krotkim uchwytem i ja tez taki mialem oryginalnie a teraz mam nr 1

Edited by tomi188

Zrobie to jak wymienie zacisk na wlasciwy bo chyba przez to nie dziala jak powinien. Jutro jade wymienic zacisk

A co ma odpowietrzanie do działania ręcznego?? Ile km zrobiłeś na tym zacisku. Zmiemiales sam zacisk czy coś więcej.

Zanim wymienisz zacisk na drugi to sprawdź czy ta dźwignia pracuje w pełnym zakresie.

Wysłane z telefonu

5km moze zrobilem

Zalozylem inny zacisk niz powinienem z tego co sie dowiedzialem to roznia one sie. I musza byc dwa rowne po kazdej ze stron taki sam zacisk. Dzwignia pracuje idealnie 

Wymienialem tylko zacisk bo klocki sa w idealnym stanie jeszcze nie dawno byly wymieniane okolo 350km temu

Edited by tomi188

Jeśli są dwa różne to też zalecał bym wymianę . Mogą nie równo brać. Ale przy maksymalnym zaciągnięciu powinny trzymać obydwa.

Wysłane z telefonu

Tak przy maksymalnym naciagnieciu hamuja oba tylko ze to prawe slabiej da sie ujechac ciezko bo ciezko ale kolo sie obraca. O to mi wlasnie chodzilo ze musza byc dwa jednakowe. Jutro jade do kolegi z forum wymienic bo posiada ten ktory potrzebuje takze zobaczymy co bedzie sie dzialo jutro. Mam nadzieje ze bedzie dobrze bo przeglad mam nie dlugo. :)

Zacisk wymieniony na prawidlowy wszystkie zaciski odpowietrzone zaczynajac od przodu lewego. Jest dobrze hamulec nie wpada do srodka. Hamuje elegancko.

Dziekuje wszystkim za odlowiedzi temat mozna zamknac:) pozdrawiam

Nigdy tego nie robiłem ale chyba odpowietrzacz każdy zacisk po kolei a zaczynasz od tego najbliżej pompy i tak kolejne aż do najdalszego ale mogę się mylić.