Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czy wyłączenie spryskiwaczy do reflektorów jest szkodliwe ?

Recommended Posts

Witam, panowie temat wałkowany wielokrotnie. Jednak ile osób tyle opinii a chciałbym żeby wypowiedział się ktoś kto się zna na temacie. Kupiłem niedawno Vectra C 2005 GTS 1.8 benza, taką jak w załączniku. Niestety okazało się, że spryskiwacze reflektorów psikają wszędzie dookoła tylko nie na szybę. Szybka dedukcja, oczywiście pourywane elementy - kulki wylotowe płynu. Płyn uciekał szybciej niż paliwo więc je odłączyłem a zostawiłem tylko na szybę Sprawdziłem cenę i te elementy kosztuję okolo 80-100 PLN za sztukę na każdy reflektor. Czy faktycznie jest to złe rozwiązanie i reflektory - takie jak na zdjęciu - powinny być chłodzone płynem ? Ma to jakieś przełożenie na ilość jazdy ? Czy ma to jakieś negatywne skutki typu szybkie spalenie się lub przyciemnienie lamp ?

3.jpg.8bc0cfa6e3fccd8dce0257375d53b622.jpg

Przecież ro nie jest do chłodzenia reflektorów tylko do spryskiwania reflektorów xenonowych-żeby nie oślepiały nadjeżdzających z przeciwka gdy masz uświnione...

• Root Admin

Dlaczego sie smiejecie?

Nie wszyscy musza sie znac i czasami wola zapytac, po takich reakcjach ludzie czesto boja sie albo wstydza zapytac aby ich nie wysmiano.

25 minut temu, Sigmat04 napisał:

Przecież ro nie jest do chłodzenia reflektorów tylko do spryskiwania reflektorów xenonowych-żeby nie oślepiały nadjeżdzających z przeciwka gdy masz uświnione...

Taka odpowiedz mi wystarczyła

• Root Admin

Mowiac krotko, jesli je odlaczysz nic sie nie stanie ale lepiej aby dzialaly, po pierwsze tak powinno byc a po drugie, nie wiem jak w PL ale u mnie w DE nie przeszloby auto przegladu jesli spryskiwacze nie dzialaja.

29 minut temu, michalm83 napisał:

Kolego ty sobie jaja robisz czy serio piszesz o tym schładzaniu ??

Wysłane z telefonu

19 minut temu, Adrian M napisał:

:mysli:dobrze że zapytałeś bo bys na płyn nie zarobił ciągle je schładzając

16 minut temu, ntt napisał:

:dash:

Inaczej się tego nie skomentować. 

Panowie, zapytałem na spokojnie, nie ma potrzeby wprowadzać niepotrzebnych emocji. Od razu zostały odłaczone bo są wadliwe, Chciałem zapytać czy wynikają z tego jakieś innego konsekwencji aniżeli tylko zabrodzone reflektory, które wiadomo, że staramy się miec czyste cały czas :)

• Root Admin
2 minuty temu, Adrian M napisał:

na przeglądzie wątpie że sprawdzą czy działają

Nie wiem jak w VC ale u mnie w Insigni gdy sa swiatla wlaczone to wystarczy spryskac szybe aby automatycznie wlaczyly sie spryskiwacze ksenonow, myslisz ze Ci z obslugi tego nie wiedza?

Jedynie mogą Ci przeglądu nie podbic a w najgorszym wypadku jak będzie bystry policjant to przy kontroli może dowód zabrać. 

• Root Admin
1 minutę temu, ntt napisał:

Jedynie mogą Ci przeglądu nie podbic a w najgorszym wypadku jak będzie bystry policjant to przy kontroli może dowód zabrać. 

No widzisz, dokladnie to co pisalem kilka postow wyzej ale dodales jeszcze mozliwosc interwencji policji ;)

• Root Admin

Przez policje oczywiscie jest to pech ale na stacji kontroler ma obowiazek to sprawdzic jesli auto posiada ksenony

Przed chwilą, Adrian M napisał:

trzeba mieć mega pecha żeby sprawdzili na stacji lub policjant

Z policją to tak. Trzeba mieć pecha. U mnie na przeglądzie zawsze spryskiwacze sprawdzaja jak wyjeżdżają na przegląd 

4 minuty temu, Adrian M napisał:

no to powiedzmy że zalezy od diagnosty:ok:

bo mnie z hidem bez sprysków przepuscili nawet ustawienie sprawdzili ale o xenonie ani słowa:D

i zeby nie było nie byłem po znajomościach

widzisz jaki diagnosta taki przegląd. U mnie na wiosce bez znajomego diagnosty hidy nie przejdą

• Root Admin
4 minuty temu, ntt napisał:

U mnie na wiosce bez znajomego diagnosty hidy nie przejdą

U mnie w ogole nie przejda.