Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

[Porada] Aktywacja OPC Scan. Aktualizacja 2018.02.03

Klosiu
 Share

Recommended Posts

• Root Admin
9 godzin temu, matro1234 napisał:

może by tak przypiąć gdzie tą porade aby nie uciekła w dal;)

Nie ucieknie, znajdzie sie w systemie porad

Jestem pełen podziwu ;-) gratki z super roboty i zadanie rekrutacyjne uważam za skończone ;-)

1 godzinę temu, G.R.K. napisał:

gratki z super roboty i zadanie rekrutacyjne uważam za skończone ;-)

:yahoo:

Dzięki wszystkim za miłe słowo.

Ode mnie plusik również poleciał, kawał dobrej roboty :ok:

Dziś w końcu zakończyłem prace przy swoim liczniku i również udało mi się uruchomić opc scan, faktycznie robota do łatwych nie należy, ale wszystko do zrobienia bo faktycznie satysfakcja ogromna, że się udało coś zrobić ;)

Natomiast z uwagi, że mam przedlifta i pamięci między przed, a liftem nie są kompatybilne i trzeba dodatkowo modyfikować wsad to prawdopodobnie muszę odpuścić dalsze prace przez brak czasu :P

Jednak udało się dokończyć opc scan, dziękuje raz jeszcze koledze Klosiu za pomoc w adaptacji wsadu polifta do mojego przedlifta, aby scan działał :)

https://drive.google.com/file/d/1S0_JwsChxaWfOdyf6tR3SLiMhfw9e_HL/view

Edited by Gucio71
.

Konkretnie, to licznik poliftowy został zaadoptowany do przejściówki. Żeby nie było, że da się odpalić opc scan w przedlifcie :).

Ja myslalem ze chodzi o to, zeby na wyswietlaczu pojawial sie napis OPC i dodatkowe funkcje he he... :P To w takim razie co to jest to OPC SCAN? ;)

Dodam od siebie ze wystarczy sprawdzić firmware licznika np opcomem, jeśli będzie w wersji 4.46 lub wyższej będzie działać mod dotyczacy opcscan. Więc działa na niektórych licznikach nawet z 2006r (końcówka)

Edited by Wnekus

Dnia 20.01.2018 o 17:59, zbiku01 napisał:

Ja myslalem ze chodzi o to, zeby na wyswietlaczu pojawial sie napis OPC i dodatkowe funkcje he he... :P To w takim razie co to jest to OPC SCAN? ;)

https://drive.google.com/file/d/1uED1KWlS66RYDON2GRpUwO8FsSIH3KrI/view?usp=sharing

Tutaj masz jak działa i wygląda OPC SCAN, moje zegary. 

Edited by Gucio71

• 1 month later...
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎17 o 12:14, Klosiu napisał:

Konkretnie, to licznik poliftowy został zaadoptowany do przejściówki. Żeby nie było, że da się odpalić opc scan w przedlifcie :).

Witam,

to znaczy że w przedliftach oraz przejściówkach VC nie można przeprogramować zwykłych liczników (dwuokienkowych)?:mysli: