Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra C wpadł pedał sprzęgła po podniesieniu jest ok

chris02085
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Dzisiaj wracajac do domu zatrzymałem się przed przejściem dla pieszych i ku mojemu zdziwieniu pomimo wyciśniętego pedalu sprzęgła auto szarpnelo i zgaslo.  Odpalilem ponownie ale pedal został przy podłodze.  Odbijal może z centymetr. Przejechałem tak może z kilometr no nie było się gdzie zatrzymać. Podnioslem pedal ręka do góry i wszystko działa normalnie. Pedal chodzi teraz jakby lzej. Nie zauważyłem żadnych wycieków ani nic. Co mogło być powodem? Powinienem się martwić? Pozdrawiam 

.Jest w połowie zbiornika. Obejrzałem wszystkie polaczenia przewodów i są suche. Czy to możliwe żeby bylo coś nie tak że sprężyna przy pedale sprzęgła? Kiedyś pedal chodził ciężko i po posmarowania tej sprężyny było lepiej. Teraz chodzi całkiem lekko 

Edited by chris02085

Jak jest w połowie to za mało, ponieważ kanalik doprowadzający płyn do pompki jest wyżej.

Możliwe że coś blokuje pedał, obejrzyj go.

Ale ja obstawiam, na pompkę sprzęgła albo w najgorszym przypadku wysprzeglik.

Wysprzeglik jest na sprzęgle, i trzeba zwalać skrzynie biegów aby wymienić, koszt wiadomo duży.

Chodzi lekko bo układ jest zapowietrzony, i sprężasz powietrze a nie płyn, który ma wywrzeć nacisk na wysprzeglik.

Raczej gdzieś jest nieszczelośc, i układ będzie się zapowietrzał.

Ale na początek spróbuj tylko porządnie odpowietrzyć. Dolej płynu płynu (dot4) ważne pod sam korek, i postępuj zgodnie z ta instrukcja z ASO

1. Połączyć zbiorniczek przechwytujący z zaworkiem odpowietrzającym.
2. Wcisnąć powoli do oporu i przytrzymać pedał sprzęgła.
3. Odkręcać zawór odpowietrzający do chwili pojawienia się powietrza lub płynu.
4. Zakręcić ręcznie zawór.
5. Powoli (nie gwałtownie!) zwolnić pedał sprzęgła.
6. Odczekać 2-3 sekundy.
7. Powtórzyć czynności z punktów 2-6 co najmniej 10 razy.
8. Jeśli w wypływającym płynie brak pęcherzyków powietrza, dokręcić zawór odpowietrzający momentem 5 Nm i odłączyć zbiorniczek przechwytujący.
9. Nałożyć osłonkę na zawór odpowietrzający.

Edited by kupier

Dziękuję za odpowiedź.  Postaram się jutro to zrobić. Czy mogło się to tak samo z siebie zapowietrzyc? Jeśli nie ma nieszczelności? Czy jeśli sprzęgło chodzi lżej bo jest zapowietrzone to nie powinno działać gorzej? Nie szarpie biegi wchodzą bez problemu...

Najpierw odpowietrz, jak się będzie powtarzać to oznaka, że zapowietrzać może wysprzęglik, miałem taki przypadek i najpierw wymieniłem pompkę sprzęgła, ale nic to nie dało więc wymieniłem kompletne sprzęgło, problem nie wrócił

Również obstawiam zapowietrzenie,dlatego iż po kupnie auta miałem to samo u siebie,kilkukrotnie sam odciągałem pedał sprzęgła. Po wymianie płynu hamulcowego (w wysprzęgliku też)  odpowietrzeniu hamulców i sprzęgła, trzeci rok ani razu mi się to już nie przydażyło.

Ja miałem podobnie raz: odpalałem silnik (wciśnięte sprzęgło) i za krótko przekręciłem, silnik ostro zatelepał, zadzwoniła krata piwa w bagażniku i ogólnie kupa hałasu. odpalam drugi raz cały czas trzymając sprzęgło, wbijam bieg, ruszam a sprzęgło ostro szybko bierze, pedał jakoś strasznie nisko nagle zaczął brać. Zatrzymałem się, odciągnąłem pedał aż coś przeskoczyło. Wszystko działa tak jak wcześniej, od czerwca czy lipca nigdy się nie powtórzyło. Jak mipadała pompka w VB to miałem inne objawy