Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem Kolektor?

haku33
 Share

Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem, że mam błąd 2279-11 nieszczelności w układzie dolotowym, i po osiągnieciu 85stopni cieczy ("silnika"), przechodzi w tryb awaryjny.
EGR - zaślepiony oraz wyprogramowany , Map sensor - czyszczony , przepływomierz powietrza - podmieniany , filtr powietrza zmieniony, turbo pompuje.
A na kolektorze nie ma listwy , te "trzpieńki" (są odymione tak jakby) co są do listwy to "leżą" jak chcą ( każda klapka w inna stronę? ), może być być to przyczyną tego błędu i trybu awaryjnego, że kolektor nieszczelny ? I dopiero po osiągnięciu tych 85 stopni łapie tryb awaryjny ?
Bo jak jeszcze nie złapie tych 85 stopni to dopiero po 1900-2000 obrotów ciągnie ( jak załączy się turbo ) i śmiga.

P.S.

1.9 CDTI 150km ( 110KW ).

Edited by haku33

Bo ja i tak to będę oddawał do mechanika a oni pewnie zamawiają już zrobiony taki kolektor, ale chcę wiedzieć, że ta nieszczelność i tryb awaryjny jest z tego kolektora ( żeby nie topić kasy w błoto u mechanika ) .
No przedmuchy mogą być.  No ale dopiero tryb awaryjny wywala powyżej 85 stopni, przed tymi 85stopniami nie ma żadnych problemów. 

To są winne klapy?

Od kolektora musisz zacząć , jeżeli nadal ten błąd będzie się pojawiał trzeba szukać nieszczelności w układzie wlotowym. A na 90 % to wina kolektora , miałem tak samo na dole muł od ok 2000 ciągnoł jak głupii i pow. 3000 tryb awaryjny i błąd P 2279 po wymianie kolektora na zaślepiony i naprawie mechanicznej części egr-a spokój .

U mnie przy tym bledzie i tych objawach byl walniety czujnik cisnienia doladownia. A Zobacz zawor n75 bo teraz mi sie cos jeszcze kojarzy z tym zaworem

Edited by tomi188

#darwoj10, a tryb awaryjny Ci się włączał wtedy jak osiągnął temperaturę 85 stopni ?

Bo to jest ciekawe, że dopiero załącza tryb awaryjny jak się rozgrzeje (85stopni).  A klapy pracują od samego poczatku startu silnika, także to jest dziwne. No chyba, że temperatura ma tam jakies dzialanie w kolektorze?

Edited by haku33

Wlaczal mi sie tryb awaryjny jak silnik byl cieply i gdy przekroczyl 2.500 obrotow nagle bylo buuuu i zero mocy jak by turbo nie dmuchalo

A ciegno od klap wirowych masz na miejscu? Klapy dzialaja caly czas czy zimny czy cieplu

Edited by tomi188

Ja nie wiem czy dokładnie taki błąd miałem ale też coś z nieszczelnością. Świecił mi się też ten check engineod układu spalin i wywalało auto z kluczem - wtedy do pierwszego skrzyżowania była jazda, po zatrzymaniu brak doładowania i muł. Wszystko się działo kiedy walczyłem z klapami w kolektorze. Od kiedy na patencie pół roku temu naprawiłem listwę to tak jak po dziś dzień nie spadła i nie miałem błędów w tym stylu.

Czy dzieje Ci się to absolutnie za każdym razem po przekroczeniu 85*C?

Tak tryb awaryjny występował po nagrzaniu się silnika i najpierw był przy przyspieszaniu a potem przy hamowaniu silnikiem , listwa spadała z 3 klapy tej sterującej i miałem nieszczelny zawór egr po podmianie na szczelny i wywaleniu klap z kolektora wszystko się uspokoiło.

Nie ma tego (zdjęcie przykładowe niżej) :

23e46565b9f66e40med.jpg

Wystają te "trzpieńki" z kolektora tylko. I widać, że tam troszkę przy olejone przy tych "trzpieńkach".

Edited by haku33

To albo kup listwe. Albo zaslep kolektor auto bedzie szlo jak glupie:) dostanie znowu tego ducha i blad powinien zniknac. Oczywiscie kezeli nie sa zatarte. Wez srubokret i sprobuj pokrecic nimi. Tylko nie szarp sie z 3 klapa bo tam jest silniczek zobacz czy po odpaleniu zmienila swoja pozycje

Edited by tomi188