Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spalone gniazdo bezpiecznika

vanq
 Share

Recommended Posts

Witam, mam mały problem - mianowicie stopił mi się bezpiecznik nr. 36 (klapa układu wentylacji; pompa chłodziwa; klimatyzacja; podgrzewanie siedzeń)

oraz przepalił 37 (zapalniczka). Niestety podczas stopienia - uszkodziło się też gniazdo, nóżek bezpiecznika nie można z niego wyjąć. 

Po kilkugodzinnym przeszukiwaniu internetu, dowiedziałem się, że stopił się ponieważ miał skorodowane(?) gniazdo, przez co wytwarzało się ciepło, oraz powinienem użyć innego gniazda, bądź puścić bezpiecznik na kablu(jeżeli się mylę, proszę o wyprowadzenie z błędu). Tyle w teorii - problem pojawia się już przy wyjęciu skrzynki bezpieczników - nie wiem dokładnie jak to zrobić - odkręciłem trzy śrubki u góry, otwieram zatrzaskiem u dołu, no i skrzynka wyjść nie chce, są jeszcze gdzieś jakieś śruby, zabezpieczenia ? Pociągać w jakimś konkretnym kierunku ? Próbowałem w różnych, ale przy użyciu niewielkiej siły - w obawie o uszkodzenia.

Dodaje zdjęcie podglądowe(może się przyda):

https://zapodaj.net/2424c11955ca0.jpg.html

(bezpiecznik nr. 35 wymieniłem na razie na 15, była to moja pierwsza wizyta w skrzynce i nie wiedziałem o za dużym bezpieczniku)

Z góry dziękuję za pomoc. 

EDIT: Udało mi się wyjąć skrzynkę.

Mam po prostu wyjąć kable odpowiadające za spalone gniazdo i podłączyć je znów pod bezpiecznik - najlepiej przez kupione gniazdo bezpiecznika, dobrze kombinuję ? 

Edit2: Udało się, nowe gniazdo bezpiecznika (na kablu) wsadziłem w miejsce starego gniazda - stopionego, połączyłem kable kostką(za skrzynką), zaizolowałem taśmą, złożyłem - działa. Skrzynka wyszła przy lekkim pchnięciu 'do środka' i pociągnięciu w dół - dla potomnych.

Pomimo braku odpowiedzi w temacie, zrobiłem to dzięki temu forum, także dziękuję za tak pokaźną encyklopedie. Pozdrawiam. 

Edited by vanq