Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podmiana zbiornika LPG

NemeSis81
 Share

Recommended Posts

W związku z utrata ważności swojej butli (zbiornika) LPG (patrz foto 1) chciałem podmienić zbiornik na posiadający ważność (patrz foto dwa) .Patrząc jako laik, wielozawory mają inny wskaźnik napełnienia (stary wskazówkowy, nowy diodowy) ,

1.Czy ten nowy będzie działał z moją instalacja? (wtyki wyglądają tak samo ) 

2.Czy końcówki przewodów idące z gazem do silnika i do wlewu gazu będą pasować "gwintowo" ?

Będę wdzięczny za odpowiedz osoby znające temat ,za co z góry dziękuje.

25395319_1364521080337884_858450503_n.jpg

25394041_1364521110337881_1122461562_n.jpg

Przełóż swój czujnik do tej drugiej butli i będzie działać. Najwyżej podregulujesz wskazania poziomu przekręcając go. Gwinty pasują, ale dobrze byłoby dać nowe baryłki uszczelniające

Dobrze,ze jesteś  ;)  Nie chciałbym otwierać butli bo w jednej i drugiej mam resztki gazu Cichy ,więc wolałbym zostawić te czujniki tak jak teraz  .Co do baryłek , może nie będzie konieczności (tak licze)

Nie wiem czy tamta butla była pusta ,ale po zmianie i odkręceniu  wielozaworu nic nie syczało (chyba niemożliwe by wszystko było szczelne hahha) .Nie sprawdzałem czy chodzi  na gazie bo podjadę jutro na przegląd  , niech sprawdzi czy wszystko szczelne ;) (Cichy ,rozumiem ,ze wskaźnik poziomu gazu reguluje przekręcając go w lewo lub w prawo ?

Postanowiłem uruchomić dzisiaj LPG . Najprawdopodobniej zbiornik pusty , bo dalej nic nie syczy ,ale mam problem (instalacja Stag300-4), przełącza na gaz tak jak zawsze ale po chwili dioda (ta co pokazuje ,że gaz jest włączony ) zaczyna zapieprzać jak zwariowana i słuchać biip X3  ,chwila przerwy i znów biip,bip,bip ...

Coś źle podłączyłem ?- tam są tylko dwa kable od elektrozaworu i kabelek od wskaźnika - który notabene nie pokazuje pustego baku a inaczej się go nie da podpiąć .

A ja jej dzisiaj nowe świeczki kupiłem ,a ona mnie takie rzeczy robi ;(

Podłącz pod kompa to będziesz wiedział co sie dzieje.Instalacja ma jakiś błąd . Najprawdopodobniej spadek ciśnienia. Może elektrozawór sie zawiesił i nie puszcza gazu. Oczywiście silnik pracuje na PB

Edited by michalm83

Nie masz ciśnienia gazu. Może być pusty zbiornik, źle podłączona cewka albo zablokowany trzpień zaworu. Po włączeniu gazu słychać cyknięcie przy zbiorniku?

Kwestia jeszcze w jaki sposób pika Ci ten przełącznik. W stagu 3x krótkie bip jak się nie mylę oznacza serwis (przejechany określony dystans np 10000km). 2xkrótki i 1x długi to chyba błąd w instalacji. Musiałbyś sprawdzić w instrukcji obsługi, bo różne modele potrafią mieć to ustawione w różny sposób. 

Tak jak koledzy napisali wyżej, sprawdź czy w trzpieniu palec chodzi prawidłowo i czy butla jest na pewno odkręcona. Może słyszysz cyknięcie zaworu pod maską a nie tego na butli?

8 godzin temu, macie-k napisał:

W stagu 3x krótkie bip jak się nie mylę oznacza serwis

Tak ale to pikanie jest po przekręceniu kluczyka. Tutaj pikanie się zapętla. Więc jest błąd. 

Widzę że jakiś kowal zabrał sie za LPG

Michalm83 - To ,że nie robiłem nigdy wcześniej z tym nie oznacza ,ze jestem jakimś "Kowalem" . Po prostu wole zapytać , niż wpakować się w jakieś bagno . Rozumiem ,ze Ty jesteś wszechwiedzący ,no bo przecież jesteś moderatorem , który najprawdopodobniej zapomniał ,ze jest tutaj dla użytkowników a nie odwrotnie tak ,że przepraszam ,że zapytałem w ogóle na forum o nurtujący mnie problem .Cichy dziękuje za pomoc - wystarczyło zatankować ;)