Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

1,9 150km brak kompresji

JB7
 Share

Recommended Posts

Witam Forumowiczów!

Niestety moją Vectrę dopadł duży problem. Ale po kolei: jakiś czas temu moja żona miała stłuczkę - uszkodzona chłodnica klimy, intercooler, chłodnica cieczy. Z racji tego, że było to 5km od domu, a po aucie właściwie nic nie było widać (lekko pęknięty zderzak) przyjechała nim do domu. Właściwie pod samym domem zapaliła się kontrolka niskiego poziomu płynu chłodniczego. Auto do garażu już wepchałem, bo w zbiorniku było sucho. Żona zarzeka się, że kontrolowała temperaturę i nie przegrzała silnika. Wszystkie części wymienione, auto uruchomione i... od tamtej pory mam takie objawy:

- auto gorzej pali na zimnym silniku

- po odpaleniu kopci na niebiesko do póki silnik nie osiągnie właściwej temperatury pracy

- nierówne obroty po odpaleniu przez jakieś 20 sekund

- auto w trakcie jazdy dużo głośniej pracuje, właściwie wyje

- w zbiorniczku wyrównawczym pojawiły się ślady oleju

- zwiększone spalanie (z 5,5 na min. 7)

- temperatura w aucie ustawiona na 16 stopni, a z kratek leci ciepłe powietrze, przy 19-20 już nawet gorące

- klimatyzacja raz się włączy, raz nie (klimatyzacja oczywiście na nowo dobita po wymianie skraplacza)

Wymieniam świece i auto dalej źle zapala. Pojechałem na diagnostykę, wg której wyszło, że jeden wtrysk ma nieprawidłowe parametry. Zdecydowałem się, że w warsztacie mają je wszystkie wykręcić, sprawdzić i jeśli rzeczywiście są uszkodzone to zregenerować. Po sprawdzeniu dostaję informację, że wtryski są dobre, a silnik nie ma kompresji na dwóch cylindrach.

Dodatkowo przeprowadzona została próba olejowa, oto jej wyniki (pierwszy parametr przed próbą po slashu po próbie):

1 - 18,5/18,5

2 - 27/27

3 - 22/22

4 - 12/26

Na podstawie jej wyników na 95% stawiają na pierścienie. Doradzili mi również szukanie innego silnika, bo remont tego może być bardzo drogi (nawet 5000zł). Wg mnie to bardzo dużo jak za wymianę pierścieni, a tak naprawdę kupno silnika nie gwarantuje, że będzie on w lepszym stanie.

Czy to możliwe, że w czasie jazdy po stłuczce zdążyła się uszkodzić uszczelka pod głowicą i pierścienie na tłokach. Czy ktoś z Was robił to u siebie i jakie są mniej więcej koszty? Czy może rzeczywiście lepiej szukać innego słupka silnika na przekładkę?

a jak ma niby temperatura na zegarach wzrosnac jak plynu w ukladzie nie bylo? czujnik bada temperature plynu

w takim przypadku tylko drugi silnik

Będę miał dół silnika :D jak byś chciał robić :D oddam tanio bo u mnie poszła głowica i zmieniam silnik a dół jest cacy :D

Ale ogólnie w remont nie ma co sie bawić nie opłacalne :D ja przy pięknietej głowicy wymieniam slupek  tylko na taki z pewnego źródła 

Edited by rafalo517