Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Śruby do felgi

maatiio
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Witam.

Podbijam pytanie, z tym ze ja chce kupić śruby standardowe, do felg stalowych - strukturalnych - 16". Widziałem że można kupić szare/czarne, co by pasowało pod felgi, ew. założyć nakładki... Tylko nie wiem jaki rozmiar tych śrub kupić.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

9 godzin temu, whiskeymanno napisał:

Witam.

Podbijam pytanie, z tym ze ja chce kupić śruby standardowe, do felg stalowych - strukturalnych - 16". Widziałem że można kupić szare/czarne, co by pasowało pod felgi, ew. założyć nakładki... Tylko nie wiem jaki rozmiar tych śrub kupić.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

śruba czy zwykła, czy do stalówek czy zabezpieczająca zawsze będzie miała te same parametry j.w.

Byłem dziś na wymianie kół letnie/zimowe i okazało się że śruby mam dobre, ale bardziej właśnie pod stalowe felgi. Do aluminiowych Pan wulkanizotor, zalecił iż powinny być ciut dłuższe od tych które są teraz.

Dnia 12.12.2017 o 07:50, matherr napisał:

M12 x 1,5 stożek, długość ok 27mm będzie ok, oryginalne do alu maja chyba 22 jak dobrze pamiętam

Wg. strony podanej przez radier -a śruba do oryginalnej felgi aluminiowej powinna być taka: 12x1, 5x25 stożek k.17. Więc może dla świętego spokoju kupić taką jak radzisz? Np. z tej strony: 12x1, 5x28 stożek k.17

• 3 months later...

Witam. Chcę zamówić dystanse :D Na przód http://dystom.pl/pl/p/DYSTANSE-15mm-65%2C1mm-5x110-Opel-Astra%2C-Calibra%2C-Combo%2C-Corsa%2C-Omega%2C-Vectra%2C-Zafira%2C-/444   i na tył http://dystom.pl/pl/p/DYSTANSE-20mm-65%2C1mm-5x110-Opel-Astra%2C-Calibra%2C-Combo%2C-Corsa%2C-Omega%2C-Vectra%2C-Zafira%2C-/446  Mam pytanie odnośnie tych pierścieni na piaście bo na srubydofelg.pl jest taka informacja "Dystanse o grubości 15 mm mają 16,5 mm miejsca na osadzenie kołnierza piasty. Oznacza to, że jeżeli w piaście wystaje więcej niż 16,5 mm kołnierza, to dystans nie przylegnie do piasty i - po dokręceniu felgi śrubami - centrowanie (pierścień) dystansu zostanie wybity i odpadnie. Dystanse o grubości 15 mm można więc zamontować tylko wówczas, gdy długość kołnierza piasty nie przekracza 16,5 mm."  Mierzył to ktoś czy zamawialiście w ciemno i pasowało??   Aha i jeszcze ... czy takie zabezpieczenie będzie ok?  https://srubydofelg.pl/sruby-zabezp-sicustar-12x15x45-stozek-k17/

Edited by Flaming