Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Środkowa część tylnej szyby nie grzeje.

henieczek
 Share

Recommended Posts

Witam.

Grzeje kilka nitek od dołu jak i od góry, od góry więcej niż z dołu, środkowa część bez efektu co może być przyczyną?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, henieczek napisał:

Witam.

Grzeje kilka nitek od dołu jak i od góry, od góry więcej niż z dołu, środkowa część bez efektu co może być przyczyną?

Przerwanie nitki...

Na allegro możesz kupić taki zestaw (wygląda jak korektor) i jedziesz tym te nitki które nie grzeją. Nie mam pojęcia czy zdaje egzamin ale widziałem testy tego i działało.

Dokładnie to. Pamiętaj, że powinno wyschnąć zanim zaczniesz korzystać z grzania szyby.

Edited by Klosiu

Używałem już czegoś takiego. Kupiłem w jakimś markecie za podobną cenę i mogę śmiało polecić.

Kilka rad przed użyciem:

Żeby znaleźć miejsce przerwania ścieżki włącz grzanie przy zaparowanej szybie i powolutku leć wzrokiem po każdej nitce, która nie działa. Wokół przerwania będzie widoczny obszar średnicy kilku mm, który został nagrzany.

Przed aplikacją zabezpiecz szybę taśmą, żeby nie maznąć krechy szerokości pędzla, bo z zewnątrz będzie to nieestetycznie wyglądać. Zdejmij taśmę zaraz po nałożeniu, bo jak wyschnie to ten klej zejdzie razem z taśmą.

Przed aplikacją dobrze to wymieszaj. Tam są drobinki srebra, które przewodzą prąd. Sam klej nie :)

• 2 months later...

Witam ponownie, czy ktoś może wie jak zdemontować listwy na tylnej szybie tak aby dostać się do wewnątrz? Przejrzenie układu nic nie dało.

2 godziny temu, henieczek napisał:

Witam ponownie, czy ktoś może wie jak zdemontować listwy na tylnej szybie tak aby dostać się do wewnątrz? Przejrzenie układu nic nie dało.

Odkrecasz srubke z pod zaslepki i wyszarpujesz oslone. One sa zamontowane na takie wsuwki metalowe do klapy.

2 godziny temu, henieczek napisał:

Co tam może być nie tak, jakieś styki ewentualnie nie łączą?

Przejzales nitki na szybie czy nie ma jakies przerwy ?

25 minut temu, Heniek napisał:

Przejzales nitki na szybie czy nie ma jakies przerwy ?

szkoda demontować przejrzyj dokładnie nitki tak jak kolega wyżej pisze

14 minut temu, henieczek napisał:

Nie ma przerwy.

Ale wyeliminowales to na sto procent bo wiesz ze to nie musi byc duza przerwa ??

51 minut temu, Heniek napisał:

Ale wyeliminowales to na sto procent bo wiesz ze to nie musi byc duza przerwa ??

Tak jak kolega wyzej pisze przerwa moze byc nie widoczna. Najlepiej sprawdzic kreski multimetrem.Luknij sobie jak to robic:

Dopatrzyłem w jednym miejscu jakby pęknięcie lecz nie jestem pewien do końca czy to może być to, martwi mnie natomiast bardzo duża ilość nitek jakby przepalonych, mają dużo ciemniejszy kolor od pozostałych, jest tego sporo. I teraz pytanie czy ogrzewanie tylnej szyby po jakimś czasie powinno się samo wyłączyć? Znajomy mówi mi o takim czymś i o spalonym przekaźniku który w porę nie wyłączył ogrzewania i dlatego poupalane nitki, w żadnym aucie które miałem nic takiego nie zauważyłem i pierwsze o tym słyszę.

36 minut temu, henieczek napisał:

Dopatrzyłem w jednym miejscu jakby pęknięcie lecz nie jestem pewien do końca czy to może być to, martwi mnie natomiast bardzo duża ilość nitek jakby przepalonych, mają dużo ciemniejszy kolor od pozostałych, jest tego sporo. I teraz pytanie czy ogrzewanie tylnej szyby po jakimś czasie powinno się samo wyłączyć? Znajomy mówi mi o takim czymś i o spalonym przekaźniku który w porę nie wyłączył ogrzewania i dlatego poupalane nitki, w żadnym aucie które miałem nic takiego nie zauważyłem i pierwsze o tym słyszę.

Tak. Ogrzewania po jakims czasie wylacza sie samo.Nie tylko w VC tak jest.

Czyli nie bardzo to robić? Upaleń jest ze 20cm jak nie lepiej chyba to nie się z celem żeby klejem robić takie duże powierzchnie?

A jeśli to wyłącza się samo to co za to odpowiada jakiś przekaźnik, ktoś potrafi to namierzyć?