Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Slaby silnik. Idzie od ok 3000 RMP/min

Sylwester21
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Mam problem z moją astrą h 1.9 cdti 150 KM (wiem ze forum vectry ale ten sam silnik ;)

Jak w tytule, turbo dziala od 1500 ale od 3000 tysiecy jakby cos go puscilo i ma wiecej mocy. Auto nie przechodzi w tryb awaryjny. Przy przegazowaniu auta na postoju od 1500 obr rura od i do intercoolera mocno twardnieje. 

EGR wyczyszczony; odlaczylem go, przejechalem 500km i nie ma bledu. DPF sie nie wypala ( poprzedni wlasciciel twierdzi ze zostal usuniety) 

Miesiac temu wymieniony kolektor ssacy na nowiutenki pierrburga. Mechanik twierdzi ze to moze byc wina przeplywki, odlaczylem ja ale auto przeszlo wtedy w tryb awaryjny i zapalila sie kontrolka emisji spalin.

Sprawdzilem tam gdzie sie da i tam gdzie sie nie da rowniez pod katem nieszczelności. Bostsensor wyczyszczony, przepustnicy sie ruszalem bo mam problem z jedna sruba.

Panowie prosze o rade, co moge jeszcze sprawdzic lub czy to moze byc przeplywomierz, pozdrawiam. 

Powodem może być przepływka, nie zawsze podaje błąd - czy jak odpiąłeś auto straciło bardziej moc? Widzę ze śląskiego jesteś jak coś pw bo mam ;) 

Gdy turbina jest regenerowana to właśnie ładuje od 2.5-3 tys obrotów, miałem tak samo aż w końcu kupiłem uzywkę w db stanie i podmieniłem. Czy węże do N75 masz dobrze podpięte? Nie pomieszane? 

Panowie kolega pisze że nie może sprawdzić przepustnicy mnie ona wydaje się podejrzana (można przecież tylko węża dolotu ściągnąć i zajrzeć czy sie nie przymyka samoczynnie) skoro węże robią sie twarde ( mocno?) Jest to taki sam efekt jak przy zatkanym intercolerze. Ja bym sie temu przyjrzal

Będę musial z ta przepustnica powalczyc, bo autem tez trzesie przy gaszeniu i troche ostatnio dłużej trzeba krecic zeby odpalić.  Po zdjeciu zderzaka widac olej przy laczeniu rury z intercolerem. Mozna go jakos wymyc benzyna, rozpuszczalnikiem?

Udalo sie odkrecic przepustnice i tu zaskoczenie - elektronika czysta , mechanizmy czyste ladnie chodza moze delikatnie troche sadzy bylo, odpalilem samochod , zgasilem i przepustnica sie na chwile zamknela w chwili gaszenia; czyli dziala dobrze, nie zacina sie

Zaslepilem EGR od dolnej strony, blaszką po piwie (calkowicie), egr odlaczony - nie ma z nim bledow zwiazanych wiec podejrzewam ze zostal wyprogramowany przez poprzedniego właściciela. 

Samochod stal sie troche zwawszy ale dalej nie jest jak trzeba.

Tu mam jeszcze pytanie, czy olej w intercoolerze zawsze oznacza koniec turbo? Czy mogl by jakims innym sposobem sie tam dostac? 

Edited by Sylwester21

Zawsze bedzie troche oleju w IC. Ja bym na Twoim moejscu sprawdzil zawor n75 i czujnik cisnienia bo masz prawie podobne objawy co moj znajomy

5 minut temu, redzi79 napisał:

Olej może być w icku bo odma puszcza

Tak moze byc dobrze mowisz ale w tedy bylo by to bardzo zauwazalne i musial by co jakis czas oleju do silnika dolewac. A turbo ma prawo przepuszczac olej gdzie sa sladowe ilosci w IC czy jego wezach. 

Spoko czekamy na info a patrzyles zawor cisnienia?

To jak oleju nie ubywa to odma spoko. Przepuszcza dmuchawka a to jest normalne ze cos poleci przez turbinke

Edited by tomi188

Dnia 11.12.2017 o 19:52, tomi188 napisał:

Spoko czekamy na info a patrzyles zawor cisnienia?

tomi188, masz na mysli czujnik ciśnienia paliwa?

Wyciągnelem ten zawor(n75) przeczyscilem ta gabeczke w srodku, roznicy dalej brak, kupie nowy bo tamten od nowosci siedzi i nie wiadomo co sie tam w srodku z nim dzieje. Pytanie do was, jakie oznaczenie ma ten zaworek?  U mnie siedzi pierrurg 7.00527.01 , pytam dla pewnosci, na zdjeciach wyglada troche inaczej. 

Dodatkowo pare dni wczesniej zauważyłem ze wezyk od filtra paliwa (wlotowy) sie jakby wysuna wiec go poprawilem i przeczyscilem w okolo bo bylo na nim troche oleju napedowego. Dzisiaj zauważyłem ponownie ta sytuacje. Czy moze to miec ew. związek z tą sprawą?

Pozdrawiam.

Chodzi mi o ten czujnik co na fotkach ja jak mialem go popsutego mialem mniej wiecej objaw taki jak Twoj. Zaznaczone na czerwono gdzie go znajdziesz. Proponuje go wymyc wyczyscic szczoteczka w benzynce lub jakiejs innej chemi

dwa.jpg

czujnik-cisnienia-doladowania-bosch.jpg

Edited by tomi188

Na 99% bedzie przeplywka. Moze podmien ja i sprawdz 

A nie masz kogos w okolicy z op comem?

Edited by tomi188