Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Polecane posty

Cześć pasjonaci!
Przybieram się do kupna Vectry C 03' 1.8 122KM, 2,5 roku temu sprawdzona z DE. W perspektywie założenie LPG, ponoć dobry silnik pod to. Auto nie wygląda na zalane, ani składane, blacharsko zdrowa, pod spodem nie widać pordzewiałych elementów.

Pytania:
1. Odkleja się sporo podsufitka, to częste w VC?? Pewnie mógł bym to sam naprawić za pomocą jakiegoś kleju, czy trudno jest zdjąć podsufitkę?
2. Świeci się "!" na wyświetlaczu tzn, gość mówi że to błąd komputera wynikły ze zmiany świec i cewek, do skasowania po podłączeniu do kompa. Może tak być?
3. Nie ma gniazda zapalniczki z przodu, normalne?
4. Czy da się wymienić podłóżną srebrą listwę wewnątrz? (po prawej str od kierownicy, nad radiem, pod nawiewami, ta jest złuszczona w jednym miejscu).
5. Bagażnik wolno i ciężko się otwiera, aczkolwiek wczoraj oglądałem inną VC i było podobnie.
6. Potencjometr w radiu działa jak chce, pewnie kwestia wyczyszczenia styków, częsta rzecz w tym aucie?

Blachy zdrowe, nie tłucze nic w zawieszeniu. Pewnie trzeba sprawdzić zawieszenie, bo ponoć tył lubi się rozjechać. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Trochę silnik spocony, ale ponoć wymieniał uszczelkę pod pokrywą zaworów i już nie czyścił tego.

Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowano przez polki90

1. Podsufitka - robiłem kilka vc, sam miałem taką co zrobiłem nią 700 k i nigdy się nie odklejala. Jest dość solidna. Jeśli nie ma ingerencji w nią.
2. Podłączyć kompa ale na miejscu przy gościu
3. Tak.
4. Tak
5. ...
6. Tak.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Bo jest zimno, a siłowniki pewno stare i ciśnienia w nich nie ma takiego jakie być powinno.

Masz możliwość zrobić i wstawić jakieś zdjęcia ? Ew. link. Koledzy może jeszcze coś wychwycą fachowym okiem.

Edytowano przez Cretux

240 tys zrobione ma. Nowe zimowe opony, + letnie.
W tej chwili mam tylko takie:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez polki90

ile ktoś woła za to auto?

pytam bo jak piszesz pare rzeczy do zrobienia bieda edyszyn chcesz jeszcze gaz zakładać to musiała by byc okazja cenowa 

Tzn, bieda edyszyn ma: klimę, tempomat, el szyby przód., podgrzewane siedzenia, sprawne cd, czujnik deszczu..
Wstępnie ok 9,5-10 kPLN. Dobra cena?

Edytowano przez polki90

No bieda, a jeszcze coś trzeba porobić przy aucie. 

Brak skór, półskór, alufelg, ksenonu, dołożenie navi + wyświetlacza to jakieś 10% wartości auta, a często to jest w VC jako standard.

Klima ręczna, też nie automat. Okazja, żadna, dołożyć parę tysi i szukać GTSa , jak nie zależy Ci stricte na sedanie.

Co tu robi moja vectra :D:D taka sama bide edyszyn kupiłem i tez w z20r. Trochę potem plulem sobie w brodę ale wszystko da się dołożyć nie kosztuje to majątku A można się pobawić i nawet takiego cywila zrobić całkiem bogatą wersję. :)

No właśnie dla mnie najważniejsze jest, aby pewnie, jak najtaniej i w miarę komfortowo dojechać z pkt A do B. Więc w sumie z mojego punktu widzenia najważniejszy jest stan techniczny.
A jednak wolę sedana, bo w VC jest duży bagażnik, bo może za jakiś czas będzie potrzeba zmieszczenia wózka dla gówniaka :)
No ale fakt alusy dodały by jej uroku...
A navi to i tak googlowskiej na tel zawsze używam + janosik/rysiek :)

Hm, można szukać, ale nie mam ani czasu, ani czym jeździć po całej Polsce,a rynek jest słaby w tej chwili... jest dużo ofert z komisów i/lub ściągniętych, ale w takim stanie, że masakra... :P

Czyli za te 9,5k to i tak może być słabo? I w tej da się upolować coś lepiej?

Do GTS upchasz więcej niż do sedana ;)

sedan: 500 l, HB: 500 - 1360 l kombi: 530 - 1850 l

Heh może i jo :) ale tak czy siak chyba wolę sedana. Powymieniam to co mi nie pasuje i pewnie wyjdzie mi to samo co bym kupił w lepszym stanie.

Powiedźcie mi jeszcze, co można zobaczyć podpinając pod kompa do złącza OBD2 w tej VC? Błędy? Czy jakieś inne problemy?
Znajomy ma złącze na blootooth ELM327, ale ponoć można silnik podejżeć i błędy + kasowanie. Czy coś więcej przydało by się sprawdzić przez komputer przy kupnie?

Edytowano przez polki90

Mając opcoma lub techa można bardzo dużo podejrzeć lub zaprogramować . Masz wgląd do parametrów silnika , odczyt błędów . Oraz przy np. Wymianie wyświetlacza z tid na gid dokonujesz jego zaprogramowania .

Obejżałem dziś za dnia tą vectrę, zobaczyłem więcej tzn np uszkodzone uszczelki drzwi no mniejsza...

Ale powiedźcie mi czy się mylę: jadę spokojnie, gaz do dechy prawie, obroty ida do góry ale vectra nie przyszpiesza, dopiero po kilku sekundach + sprzęgło wysoko bierze. To chyba oznacza, że sprzegło już do wymiany prawda? Ponad to pali się między zegarami ikona z kluczem, nawet po włączeniu silnika. Czy ta ikona w takim wypadku może oznaczać kończące się sprzęgło?
ELM327 nie widzi żadnych błędów.

sprzęgło się kończy ikona od czegos innego

Podłącz opcoma to błąd się znajdzie

Ikona to raczej już nie jakiś pierd typu nie wymieniony olej tylko coś poważniejszego?

Ta ikona moze oznaczac milion rzeczy , opcom odczyta co jest przyczyna tego komunikatu. Ja ci powiem ze u mnie wyrzuca tak czujnik spalania stukowego .

Sprzegło + gaz + felgi + starter pack ( olej filtry zawias hamulce ) to jest mysle około 4 tys. Może popatrz jeszcze. Bo teoretycznie mieć finalnie samochód za około dychę ( plus gaz ) 2003 rok w takiej wersji to troche ze tak powiem lipa zwłaszcza ze te vectry są dość popularne. Moze rozejrzyj się za czymś troche drozszym i podjedz z kims forum.

W tej masz do negocjacji pare aspektów: koncowka roku, sprzeglo ( czyli calosc ), blad - skoro mowi ze wystarczy tylko skasowac to niech jedzie i skasuje - gdyby tak było to nie sprzedawałby z tym swiecacym bledem.

Albo szukaj taniej ( byle pewnej i nie bitej ) i doprowadzaj do ładu albo szukaj drożej i dokładnie sprawdź.

Panowie czy radio CCR 2006 (vectra c '03' odtwarza cd z mp3??? nigdzie nie mogę znaleźć info.

nie 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.