Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spryskiwacze nie działają.

Karwinek
 Share

Recommended Posts

Witam. 

W mojej Vice, przedlift 2003r. pojawił się problem ze spryskiwaczami. Słychać że pompka pracuje, spryskiwacze na xenony działają, nie psika tylko na przednią szybę. 

- próbowałem wyczyścić dysze, nie pomogło

- płyn leje zimowy juz od około 3 tygodni więc nie ma opcji że coś zamarzło

- płyn nie wycieka bo pod spodem nie zostaje plama

- bezpiecznik sprawdziłem i jest ok (ten pod maską, chyba że jest jeszcze jakiś o którym nie wiem?)

Co może być przyczyną tego że nie psika tylko przedniej szyby a na xenony leci normalnie?

Dnia 4.12.2017 o 14:40, kretoslaw napisał:

Są dwa osobne silniczki (pompki) na lampy i szybę. Mógł się spalić ten od szyb. A masz spryskiwacz na tylną szybę? Czy sedan?

Mam na tylną szybę ale nie działa. Nie działał odkad ja kupiłem. A na przednią szybę popsuł się tydzień temu.

Może był już w takim stanie, że nie dawał rady dopompować płynu do tyłu, ale jeszcze piskał na przód. A teraz padł całkowicie. Nie widzę innej opcji jak tylko posprawdzać wszystkie elementy począwszy od zbiorniczka z płynem. Ale jedynym elementem podającym płyn jest pompka. Skoro słychać jak pracuje to musiał posypać się jakiś element wewnątrz odpowiedzialny za pompowanie płynu.

W środku pompki masz wirniczek który mógł się odczepić od ośki silniczka w pompie. Zdejmij przewód od pompki do spryskiwaczy i sprawdz czy płyn wypływa po uruchomieniu spryskiwaczy

Problem rozwiązany.

Tam gdzie pompkę wpina się w zbiornik znajduję się "guma" z taką jakby siateczką ala filtrem. Na tym elemencie zebrał się dziwny biały osad przypominający gluta, po usunięciu go wszystko okazało się działać normalnie. Glut mógł zebrać się ze względu na słabą jakość płynu do spryskiwaczy.

• 9 months later...

Witam, 

Mam podobny problem tyle ze:

Przy uzyciu spryskiwaczy na przednia i tylna  szybe wyglada na to jak by cos sie przytkalo, slychac dzwiek pompy i praktycznie na tym sie konczy, troche googlowalem jak sie dostac do tego "filtra" czy "gumy"  i nie moge nic znalezc...  jak sie najprosciej i naszybciek do tego zabrac.... jakies podpowiedzi mile widziane,