Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

CDR2005 – umarł wyrzutnik płyty

stigmatizer
 Share

Recommended Posts

Od „zawsze” był jakiś taki „lewy”. Zimą często nie chciał wyrzucać płyty, chociaż latem też się zdarzało. Coś tam terkotało, ale nie wyrzucał (CD ERROR). Przy następnym odpaleniu za kilkadziesiąt minut, jakoś się udawało. Tak co 3-4 zmiany miał jakiś problem. Niemniej, generalnie działało. Aż tydzień temu przestało na amen. Nic kompletnie się nie dzieje. Nie słychać żadnego dźwięku mechanizmu, jedynie na wyświetlaczu pojawia się „EJECT CD”, a za chwilę „CD ERROR”. Płyta, która w nim została, odtwarza się bez problemu. I teraz trzy pytania:

1. Czy jest możliwość ręcznego wyjęcia płyty? Przy większości napędów (czy to w odtwarzaczach domowych czy napędach komputerowych) jest taka dziurka, w którą wystarczy włożyć wyprostowany spinacz i tacka wyjeżdża… Tu z racji slotu a nie tacki, pewnie nie ma żadnej możliwości, czy może jednak jakiś patent istnieje?

2. Takie samo radio mogę kupić na Allegro za stówkę. Niemniej z racji tego, że nie jestem zbyt biegły w sprawach mechaniczno-elektrycznych, wolałbym nie rozbierać go do poziomu mechanizmu wysuwania płyty, tylko jeśli już, wymienić cały odtwarzacz (zostawiając wszystko inne z mojego). Jeszcze nie demontowałem całego zestawu ze swojego, więc chciałbym wiedzieć, czy to jest w ogóle możliwe do wykonania przez kogoś, kto potrafi jedynie rozpiąć kilka przewodów i odkręcić kilka śrubek?

3. Czy wymiana samego odtwarzacza, nie wpłynie na to, jak komputer będzie widział cały zespół Audio? W sensie, czy coś mi się nie zablokuje, jak to czasami bywa po niefartownej wymianie całego panelu z radiem, wyświetlaczem, itd., na np. nowszy model? To stary samochód, nie chcę w niego inwestować bardziej niż tylko utrzymanie go w aktualnym stanie. Stąd też nie zamierzam wydawać 1000 czy 2000 PLN na audio – zależy mi tylko na naprawie mechanizmu. Nie chciałbym jednak nawet tej stówki wyrzucić w błoto, gdy Signum mi zaśpiewa, że „nie ma takich zabaw w przeszczepy od rozbitków…”.