Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ubytek płynu


Recommended Posts

Witam,

1.9 150 Signum.

Mam problem z płynem chłodniczym mianowicie - ubywa go. Olej ok, płyn ok, nie dymi na biało. Szybko leci ciepłe powietrze z nawiewów.

Ubytki płynu mam jak jeżdzę po mieście, do tej pory dolewałem 2x ok 300-350 ml i dziś okolo 200. Dziś spod maski po stanięciu normalnie buchała para i to tak konkretnie, po otworzeniu maski liczyłem, ze w koncu mam winowajce i wywaliło płyn przez zbiornik ( był/jest lekko zapocony na zgrzewie ) - ale para wydobywała się patrząc na silnik od 'tyłu' silnika oraz od lewej strony. Dosłownie jakby świeżo coś parowało - jednak na dworze deszcz także nie ma było opcji sprawdzić czy coś poleciało. Wydaję mi się, że mam troche wilgotno po lewej stronie silnika ( jest tam chyba jakas łapa na samym dole ) - z tym, ze nie wiem czy to tez nie od jakiejś kałuży. Dzisiaj deszczowo, to też parowały mi szyby dość konkretnie - raczej musiałem jechać ciągle na włączonym nawiewie przynajmniej na 4. Wczesniej nie parowały (ale jeszcze w tej porze roku takiego deszczowego dnia nie było). Czy idą gdzieś tam może ( tył silnika - lewa strona, wiem ze lewa strona to pompa wody ) jakieś przewody, które mogą puszczać? Co z nagrzewnicą - patrzyłem tam w te dwa węże wchodzące do kabiny ale było tam raczej słucho, a na pewno nie wyglądało to na swiezy wyciek.

Link to comment
Share on other sites

W trasie, 250 km, predkosci 90-160. Nic nie ubyło. Wydaję mi się, że ubywa w czasie gdy auto nagrzewa się do temperatoru roboczej ( tj. np odpalenie i jazda tylko po mieście ) Jak już osiągnie i trzyma temp to nic nie ubywa. Jakieś sugestie? Jutro jadę na test CO2. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP