Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Rozkodowanie kluczyka przez karte magnetyczna ?

Robert19001
 Share

Recommended Posts

Siemanko! 

Mam dosc nietypowy problem, a mianowicie nie moge otworzyc z pilota ani zamknac auta (viki c). Na pilocie dziala tylko przycisk od otwierania bagaznika, natomiast reszta nie reaguje wogole na polecenia odnosnie zamkniecia lub otwarcia autka... Jestem kierowca i bylem tydzien w trasie gdzie kluczyk lezal obok karty magnetycznej ktora służy mi do wejścia na firme. Czy moze byc to przyczyna awarii kluczyka? Prosze o pilna pomoc i jakies sensowne rozwiazanie tego problemu, poniewaz autko stoi teraz otwarte na firmie bo nie mam jak zamknac go.... Czy mozna jakos to naprawic czy jedynym rozwiazaniem jest kupienie nowego kluczyka i zakodowanie go? Dzieki z góry za pomoc !;)

1 godzinę temu, Robert19001 napisał:

Siemanko! 

Mam dosc nietypowy problem, a mianowicie nie moge otworzyc z pilota ani zamknac auta (viki c). Na pilocie dziala tylko przycisk od otwierania bagaznika, natomiast reszta nie reaguje wogole na polecenia odnosnie zamkniecia lub otwarcia autka... Jestem kierowca i bylem tydzien w trasie gdzie kluczyk lezal obok karty magnetycznej ktora służy mi do wejścia na firme. Czy moze byc to przyczyna awarii kluczyka? Prosze o pilna pomoc i jakies sensowne rozwiazanie tego problemu, poniewaz autko stoi teraz otwarte na firmie bo nie mam jak zamknac go.... Czy mozna jakos to naprawic czy jedynym rozwiazaniem jest kupienie nowego kluczyka i zakodowanie go? Dzieki z góry za pomoc !;)

Może u Ciebie to zadziała. Wejdź do Viki, zamknij za sobą drzwi, włóż kluczyk do stacyjki i przekręć raz, aż zaświecą się kontrolki. I w takiej pozycji przytrzymaj ok 5 sek. guzik na pilocie zamykania drzwi. Rygle powinny się zamknąć i otworzyć. Wyciągnij kluczyk i sprawdź czy coś pomogło. W ten sposób w różnych autach koduje się pilot.

Edited by Cretux

Pilot jest zakodowany bo otwiera bagażnik. Wina leży po stornie pilota. 

Może są zimne luty i wystarczy je poprawić. 

Niestety kolega nie napisał czy mowa o przedlifcie czy polifcie. Bo i po co pisać tak nie istotne informacje. 

Edited by michalm83

kluczyk lezal obok karty magnetycznej ktora służy mi do wejścia na firme. Czy moze byc to przyczyna awarii kluczyka?

Niemożliwe. Prędzej bateria w pilocie pada bądź zimne luty. Jak kluczyk się rozkoduje to nie działa nic.

czy jedynym rozwiazaniem jest kupienie nowego kluczyka i zakodowanie go?

Osobiście bym poprawił luty, wymienił baterię dla świętego spokoju. W ostateczności spróbował jeszcze raz zakodować.

A mozliwe jest to zeby cos sie zadzialo z zimnymi lutami? Dodam iz załatwiłem tak 2 kluczyki , pierwszy myslalem ze po prostu ze starosci by byl juz zajechany ale jak wczoraj przestal dzialac drugi to domyslilem sie ze pewnie przez ta kartę...

Aby nniec 100% pewności czy kluczyk działa możesz podjechać do punktu gdzie dorabiają klucze do samochodów. Powinni posiadać urządzenie do sprawdzania pilotów itp. Będzie wiadomo czy wysyła jakiś sygnał.